Fani samochodów Forda w Europie w końcu doczekali się odmłodzonego Mondeo, jednego z flagowych modeli amerykańskiego giganta. Na starym kontynencie wreszcie pojawiła się długo wyczekiwana hybryda w wersji kombi.

Hybrydowy wariant Mondeo jak dotąd nie cieszył się zbyt dużą popularnością, co wynikało z dwóch rzeczy. Po pierwsze: Mondeo Hybrid dostępny był jedynie jako sedan. Po drugie: we wspomnianym sedanie baterie zajmowały sporą część bagażnika, co czyniło go praktycznie bezużytecznym. Ford naprawił jednak błędy, licząc na to, że ponad połowa klientów decydujących się na zakup Mondeo, wybierze hybrydę.

Mondeo Hybrid w wersji kombi – czy gra jest warta świeczki?

Czy nowy Mondeo Hybrid w wersji kombi wart jest zachodu? Specjaliści z firmy Auto Plaza nie mają żadnych wątpliwości co do tego, że jest to samochód godny uwagi – z kilku powodów. Nie dało się niestety uniknąć wykorzystania bagażnika na rzecz baterii, niemniej w porównaniu z sedanem poprawa jest wyraźnie widoczna. Do dyspozycji pasażerów są 403 litry przestrzeni bagażowej, a więc dość sporo (po złożeniu tylnych siedzeń, co w sedanie nie było możliwe, przestrzeń ta zwiększa się do 1508 l).  

Kolejny plus należy się za niskie zużycie paliwa – ok. 6,5 l/100 km w mieście to wynik naprawdę niezły. W trasie Mondeo Hybrid może się w tym obszarze poszczycić także dobrymi osiągami, nawet przy większych prędkościach. Oszczędności zatem są – i to pokaźne, co przy obecnych cenach paliw trudno zlekceważyć.

Mondeo Hybrid kombi – wygodnie i z klasą

Mondeo Hybrid w wersji kombi jest dużym i przestronnym samochodem, gdzie zarówno kierowca, jak i pasażerowie na brak miejsca narzekać nie mogą. Miękkie i wygodne siedzenia gwarantują komfort podczas jazdy. Układ napędowy funkcjonuje bardzo sprawnie, a przełączanie z silnika elektrycznego na spalinowy jest szalenie płynne, a przez to niezauważalne. Do 100 km/h Mondeo rozpędza się w ok. 9 sekund. Rozbudowano system rozpoznawania znaków drogowych, a ponadto zmodernizowane Mondeo może samoczynnie zwalniać, zatrzymywać się i ruszać.

Dodaj komentarz

Previous post Dom, mieszkanie i szeregówka – wybieramy najlepsze opcje
Next post Jaka podłoga do dużego salonu?