Chcąc zainwestować w nieruchomość mieszkalną, rozważamy wiele opcji. Wybieramy pomiędzy domem wolnostojącym, mieszkaniem w bloku a lokalem w szeregówce na osiedlu. Od tego, która z opcji ostatecznie okaże się najlepsza, zależy wiele czynników – nasze przyzwyczajenia, styl życia i wymagania dotyczące własnego domu. W tym artykule znajdziesz najważniejsze zalety i wady każdej z tych opcji mieszkaniowych.

Dom wolnostojący – dla kogo?

Wszystko zależy od lokalizacji działki budowlanej. Jeżeli jesteśmy osobami wielbiącymi ciszę, spokój i brak sąsiadów za ścianą, to to rozwiązanie będzie dla nas. Jednak, gdy do tego dochodzi konieczność dojazdu do pracy, warto zakupić ziemię pod budowę na przedmieściach miasta,by nie tracić czasu, ale jednocześnie mieszkać z daleka od zgiełku i tłumów. Warto wspomnieć, że posiadanie własnego domu jest dużo kosztowniejsze w eksploatacji niż dwie pozostałe opcje. Musimy sami zajmować się naprawami, konserwacją i ogrodem. Poza tym, więcej pieniędzy będziemy potrzebowali w czasie zimy i jesieni – zakup opału i czyszczenie pieca to kolejne koszty, wiążące się z utrzymaniem własnego domu wolnostojącego.

Szeregówka na osiedlu – kiedy warto?

Najczęściej decydujemy się na nią wtedy, gdy zależy nam na oszczędnościach, ale jednocześnie nie chcemy tracić komfortu posiadania własnego domu z ogrodem w cichej okolicy. Szeregówki z rekuperacją to odpowiedź na coraz większe zainteresowanie ekologicznymi domami z dala od zgiełku centrów miast, ale zarazem na tyle blisko, by nie tracić czasu na dojazdy. Najlepszą ofertę nieruchomości w tego typu zabudowie znajdziesz na tej stronie internetowej: http://osiedlezielonezacisze.pl.

Mieszkanie w bloku dla wygodnych

Mieszkanie w bloku to odpowiedź na potrzeby osób, ceniących sobie komfort i oszczędności. Wprowadzając się, interesuje nas jedynie urządzenie własnych czterech ścian. Nie musimy martwić się naprawą dachu lub ogrodem. Jedyny minus mieszkania w bloku to ograniczenia, brak natury na wyciągnięcie ręki i sąsiedzi za ścianą. Poza tym, ogranicza nas również cisza nocna i pewne z góry przyjęte zasady życia w społeczeństwie osiedlowym. Jeśli więc nie jesteśmy gotowi na takie zmiany, obejrzymy domy Częstochowa, które znajdują się na cichym osiedlu w otoczeniu przyrody. 

Dodaj komentarz

Previous post Sekret odporności – efektywny i wygodny sen
Next post Mondeo Hybrid – teraz również w wersji kombi