Salon to miejsce, w którym toczy się życie towarzyskie i rodzinne. To tutaj przyjmowani są goście, dzieci spędzają większość czasu na zabawie. Ważne jest więc, aby podłoga w salonie była nie tylko ładna, ale również łatwa w utrzymaniu. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze podłogi?

Podłoga powinna być dopełnieniem aranżacji pomieszczenia. Ponieważ wymiana podłogi to dosyć czasochłonne zajęcie, warto przemyśleć wybór. Podłoga jest najbardziej eksploatowaną częścią mieszkania, więc dobrze żeby była odporna i łatwa w utrzymaniu. Jakie podłogi wybieramy najczęściej i dlaczego?

Płytki ceramiczne

Podłoga z płytek to wciąż często wybierane rozwiązanie nie tylko do kuchni i łazienki, ale również do salonu. Płytki wyglądają bardzo efektownie zwłaszcza na dużych powierzchniach. Ich wadą jest jednak to, że nie sposób wymienić pojedynczej płytki, gdy ta ulegnie zniszczeniu.

Wykładziny PCV

Wykładzina nadaje salonowi ciepła i przytulności. Wybór kolorów i wzorów wykładzin jest niemal nieograniczony, dlatego wciąż ten rodzaj podłogi cieszy się wielkim zainteresowaniem klientów. Nadaje się do dużych salonów, jak i małych pokoi.

Posadzki żywiczne

Do niedawna ten rodzaj podłogi kojarzył się tylko z obiektami użyteczności publicznej, halami produkcyjnymi i garażami. Dzisiaj coraz częściej posadzki żywiczne goszczą w domach i mieszkaniach. Skąd taki wzrost popularności tego rodzaju podłogi?

Posadzki żywiczne Częstochowa są bardzo odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dobrze położona posadzka może więc służyć przez bardzo długi czas. Dzięki nowoczesnym technologiom można tworzyć różnego rodzaju wzory i kolory na tego typu posadzce. Ponieważ jest to podłoga bezspoinowa, jest bardzo łatwa w utrzymaniu.

Nie straszne jej plamy ani żadne uszkodzenia mechaniczne. Jest odporna na zarysowania, więc nawet jeśli w domu są zwierzęta to posadzka żywiczna jest bardzo odpowiednia. Upuszczenie ciężkiego przedmiotu na posadzkę żywiczną nie grozi żadnym jej uszkodzeniem.Posadzkę żywiczną można kłaść na ogrzewanie podłogowe, dzięki czemu jest przyjazna dla bawiących się w salonie dzieci. 

Wszystkie informacje na temat posadzek można znaleźć tutaj: https://centrumposadzek.com.pl.

Dodaj komentarz

Previous post Mondeo Hybrid – teraz również w wersji kombi
Next post Awaria kosiarki spalinowej – jakie mogą być przyczyny?