Kosiarka spalinowa należy do najpopularniejszych sprzętów ogrodniczych ze względu na dużą moc i wydajność. Może się jednak zdarzyć, że jej działanie zostanie zakłócone. Jaki powód może stać za awarią kosiarki?

Stępione lub zbyt zniszczone noże

Kosiarka spalinowa bez problemu radzi sobie nawet na bardzo dużych powierzchniach, gdzie rośnie wyjątkowo gęsta trawa. Dlatego jeśli po pewnym czasie zauważamy, że niektóre fragmenty trawnika pozostają nieskoszone, a źdźbła są naderwane i poszarpane, to znak, że noże w naszej kosiarce są już zbyt tępe. Na szczęście ich naostrzenie nie wymaga specjalistycznej wiedzy, chociaż mimo wszystko warto powierzyć to zadanie specjaliście. Tym bardziej, że konieczne jest również wyważenie. 

Może się też okazać, że noże muszą zostać wymienione. Jeśli są wygięte albo nawet skorodowane, to ostrzenie nie ma najmniejszego sensu. Najlepiej kupić nowe, zwłaszcza że to nie jest drogi zakup. Dobre noże do kosiarki można znaleźć na https://ogrodexmilicz.pl

Wygięcie wału korbowego

Ponieważ powinniśmy na bieżąco kontrolować stan naszej kosiarki, musimy też zwracać uwagę na dźwięki, jakie wydaje podczas pracy. Jeśli hałas niespodziewanie staje się głośniejszy, całkiem prawdopodobne, że wał korbowy uległ wygięciu. To jedna z najczęstszych awarii, wynikająca z przeszkód, jakie kosiarka napotyka na drodze (np. kamienie).

W tym przypadku naprawa jest w zasadzie niemożliwa – trzeba po prostu wymienić wał korbowy na nowy. Ważne, by wybierać części do kosiarek tylko w najlepszej jakości, co zagwarantuje prawidłową pracę przez długi czas.

Zużyte kółka

Kosiarka, która do tej pory radziła sobie z nawet skomplikowanym ukształtowaniem terenu, nagle sprawia problemy podczas pchania? Istnieje duża szansa, że kółka są tak zużyte, że ich obracanie się nie jest już tak płynne. Bardzo często się zdarza, że kółka w kosiarce zaczynają się zacinać, szczególnie gdy nasz trawnik pełny jest zagłębień i wzniesień, a kosiarka jest często eksploatowana. Wymiana kółek nie jest skomplikowana, możemy to zrobić na własną rękę w swoim garażu. Nowe kółka dostaniemy w sklepie ze sprzętem ogrodniczym. 


Dodaj komentarz

Previous post Jaka podłoga do dużego salonu?
Next post Kiedy najlepiej ocieplić dom?