Ujemne temperatury mogą prowadzić do nieprzyjemnych skutków pod względem stanu naszego domu – a także naszego portfela. Co roku na ogrzewanie wydajemy ogromne sumy, które poważnie nadwyrężają domowy budżet. By zmniejszyć te koszty, zdecydowanie warto zadbać o termoizolację budynku. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda pora roku jest idealna na ocieplanie domu.

Unikaj mrozów i upałów

Nie jest chyba żadnym zaskoczeniem, że termoizolację budynku należy wykonać przed nadejściem zimy, a nie w jej trakcie. Mimo to wiele osób decyduje się na ocieplenie domu dopiero w chwili, kiedy przyjdą niskie temperatury. To duży błąd, który może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że podczas wykonywania ocieplenia często potrzebne są produkty wymagające użycia wody. Ta może oczywiście zamarznąć, co w efekcie doprowadzi do zniszczenia naszej pracy. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka się wydaje, że wszystko wygląda solidnie, po nadejściu wiosny możemy zobaczyć na powierzchni ścian liczne pęknięcia.

Dodatkowo nie da się ukryć, że zima to okres ze wzmożoną ilością opadów i podwyższoną wilgotnością. To nie są warunki odpowiednie do termoizolacji jakiegokolwiek domu, zanim zatem wyszukamy „docieplenie budynków Częstochowa”, warto wstrzymać się na jakiś czas.

Z ocieplenia trzeba też zrezygnować w przypadku bardzo wysokich temperatur. Upały przekraczające 25ºC mogą doprowadzić do zbyt szybkiego odparowywania wody z produktów przeznaczonych do termoizolacji. W związku z tym materiały nie zdążą poprawnie się zawiązać, więc efekt nie będzie zbyt trwały, co narazi nas na kolejne koszty.

Kiedy ocieplić budynek?

Termoizolację domu należy wykonać w okresie, kiedy temperatura utrzymuje się na poziomie 5-25 stopni (należy przy tym zwracać uwagę, czy w nocy nie występują przymrozki, które mogą zniweczyć efekt naszej pracy). Co prawda trudno przewidzieć pogodę, jednak warto korzystać ze słonecznych, suchych dni, kiedy nie występuje ryzyko obfitych opadów. Właśnie wtedy ocieplenie będzie mogło zostać przygotowane w najlepszych warunkach, czym zagwarantujemy sobie ładny, wytrzymały rezultat, który przetrwa przez lata.

Potrzebujesz ocieplić dom? Zajrzyj na https://termobud.com.pl.

Dodaj komentarz

Previous post Awaria kosiarki spalinowej – jakie mogą być przyczyny?
Next post Czego jeszcze nie wiesz o słynnej marce motoryzacyjnej Ford?