8O tej legendzie motoryzacji słyszał chyba każdy. Niekwestionowana ikona, jeśli chodzi o szybką jazdę, zdobywca wielu wyróżnień sportowych, a także jedno z najbardziej rozpoznawalnych aut na świecie. Powstało mnóstwo wersji tej maszyny, które dopasowywano do wymagań europejskich i amerykańskich kierowców. Jednak istota jej popularności pozostała niezmienna. Do dziś prezentuje ją najnowsza generacja Imprezy.

Ikona szybkości!

Impreza od Subaru była pierwszym modelem, który mógł pochwalić się napędem na cztery koła. Nie bez powodu zdobyła serca zwłaszcza młodych kierowców, dla których jazda samochodem była czystą przyjemnością. Wiele zmieniło się od czasu wypuszczenia na drogi pierwszej generacji Imprezy, głównie w stosowanych obecnie rozwiązaniach technicznych. Zmianie uległa również sylwetka, która niektórym wiernym miłośnikom starej bryły nie przypadła do gustu. Nie zmienia to jednak faktu, że model wciąż pozostaje komfortowo wyposażonym autem o świetnych osiągach. Jest dynamiczny, stale zaskakuje zwinnością, a że stracił nieco na drapieżnym wyglądzie? To można mu wybaczyć.

Zmiany na lepsze!

Impreza stała się nieco bardziej elegancka, a przy tym nie straciła młodego ducha. Prezentuje się stylowo dzięki płynniejszym liniom nadwozia. Rezygnacja z wlotu powietrza oraz dość sporego spojlera okazała się słuszna – w końcu każdy chłopiec musi kiedyś stać się mężczyzną. Wyposażenie również sprawia, że tym autem chce się po prostu jeździć. Niejednego kierowcę przekonają 18-calowe felgi z aluminium, które podkreślają sportowy charakter Imprezy, reflektory z funkcją doświetlania zakrętów czy zespolone tylne lampy LED. Praktycznie i z klasą prezentuje się również wnętrze. Kierowca ma do dyspozycji bezkluczykowy dostęp do auta, kamery cofania, automatyczną klimatyzację i inne liczne udogodnienia.

A co z sercem Imprezy? W tym przypadku samochód pozostaje tym, czym był od początku – znakomitą maszyną do szybkiej i dynamicznej jazdy, które zostało zaopatrzone w kilka nowoczesnych udogodnień. Mowa o rozwiązaniach stosowanych w innych modelach Subaru, takich jak stały napęd na wszystkie koła Symmetrical All-Wheel-Drive, bezstopniowa skrzynia biegów, a przede wszystkim silnik w układzie Boxer, znany z wysokiej niezawodności oraz dużej mocy.

Dodaj komentarz

Previous post Sprawna nauka języka angielskiego
Next post Jak karmić (ale nie przekarmiać) psy i koty?