mechanic-1696914_1280Chcesz sprawdzić stan swojego samochodu przed sezonem letnim? A może twój niezawodny pojazd zaczyna szwankować? Wyjście jest jedno – wizyta w warsztacie samochodowym. Tylko jak wybrać ten najlepszy, tak by nie zostać „nabitym w butelkę” przez lokalnego mechanika?

Reputacja przede wszystkim

Nie oszukujmy się – samochód to skarbonka. Nie da się uchronić przed naprawami, czy rutynowymi wizytami w warsztacie samochodowym. Jeśli nie chcemy, aby usterki pojawiały się co chwilę, wybór odpowiedniego mechanika powinniśmy dokładnie przemyśleć. A to do najprostszych zadań nie należy. Doświadczony kierowca wie, ile może go kosztować przygoda z niewłaściwym mechanikiem, dlatego w drodze do warsztatu sprawdzi się zasada ograniczonego zaufania. Warto przestrzegać tych kilku reguł, które ograniczą do minimum dokonanie złego wyboru. Od czego zacząć? Przede wszystkim od sprawdzenia opinii o danym warsztacie. Jeśli nie przez znajomych czy rodzinę, jakość usług i reputację zawsze można sprawdzić w internecie. Jeśli zdecydowana większość opinii jest pozytywnych, możemy przyjąć, że oddamy samochód w dobre ręce.

Lekarz pierwszego kontaktu

Można powiedzieć, że dobry mechanik jest jak lekarz pierwszego kontaktu. Już po zamienieniu kilku zdań powinniśmy wiedzieć, czy fachowiec zna się na rzeczy. Powinien on bowiem podczas rozmowy wypytać o historię pojazdu, nasz styl jazdy, a także dotychczasowe usterki i serwis. Dopiero po takim wywiadzie może przystąpić do szukania przyczyn usterki. Ważne jest też to, aby szacunkowo nam podał cenę za swoją usługę – zarówno za zakup części, jak i koszty robocizny. Jeśli w trakcie naprawy okaże się, że jest ona znacznie wyższa, mechanik powinien skontaktować się i poinformować o ewentualnych dodatkowych kosztach. Niezwykle istotne jest też pierwsze wrażenie, gdy wjeżdżamy na teren warsztatu. Przyjrzyjmy się uważnie stojącym pojazdom, dzięki temu będziemy wiedzieć, w jakich mniej więcej warunkach pojazd będzie oczekiwał na naprawę. Poza tym jeżeli przy budynku stoją samochody dobrej jakości to znak, że warsztat cieszy się zaufaniem. Nie bez znaczenia jest ogólna czystość. Więcej porad z motoryzacyjnego świata znajdziemy na stronie http://www.impwar.pl/

Dodaj komentarz

Previous post Tafta – tkanina idealna na wielkie bale!
Next post Okrycia wierzchnie na chłodniejsze dni