woman-1292792_960_720Są takie tkaniny, które przez sam wygląd kojarzą nam się z elegancją, luksusem i wystawnością. Sukienki z takich tkanin śmiało możemy zakładać na wielkie uroczystości, takie jak Sylwester, wesela, bale karnawałowe czy bankiety i gale. Do tych tkanin z pewnością należy tafta – królowa balu.

Ze względu na swój piękny wygląd, tafta kojarzona jest z materiałem na przepiękne, wieczorowe suknie – idealne na większe wyjścia i imprezy. Jej magia i blask zauroczą każdą kobietę. Tkaniny tafty występują w różnych wersjach kolorystycznych i wzorzystych (mogą być dodatkowo zdobione).

Jak powstaje tafta?

Tafta jest uznawana za jedną z najszlachetniejszych tkanin na świecie. Prawdziwa jest tworzona z naturalnego jedwabiu. Jednak może się składać także z różnych włókien syntetycznych, takich jak poliester, nylon czy wiskoza, oraz ich mieszanek.

Do czego wykorzystuje się taftę?

Ta tkanina jest używana przede wszystkim do szycia sukien balowych, wizytowych czy wieczorowych, a to wszystko dzięki temu, że jest sztywna i gęsta. Tafta mieni się i szeleści podczas poruszania się, przez co jest dodatkowo atrakcyjna dla wielu kobiet.

Ten materiał jest bardzo efektowny właśnie przez swój wygląd. Dzięki temu, że tafta błyszczy się pod wpływem promieni słonecznych, w zależności od tego jak padnie światło na tkaninę, ubranie zmienia swój efekt wizualny. Warto jednak pamiętać, że może być ona drukowana, haftowana, falista, gnieciona, z różną strukturą, a nawet wielobarwna. Wówczas ma także inne właściwości.

Tafta jest stosowana nie tylko do szycia rozkloszowanych sukni, ale także sukienek koktajlowych i wieczorowych. Wykorzystuje się ją również w bluzkach, spódnicach, kostiumach czy damskich garniturach. Co ciekawe, wiele kobiet decyduje się też na zastosowanie jej jako dekoracji w formie zasłon, pokrowców, dekoracji okazjonalnych czy kotar.

W zależności od rodzaju tafty należy o nią odpowiednio dbać. W tym prasować, prać czy czyścić. Po zakupie ubrania wykonanego z tego materiału, warto więc sprawdzić, jak trzeba z nim postępować.

Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml.

Dodaj komentarz

Previous post Sukienki dla pań o pełnych kształtach
Next post Po czym poznać dobry warsztat?