nerve-cell-2213009_960_720Układ nerwowy decyduje o prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Nawet delikatne zaburzenie może spowodować katastrofalną w skutkach reakcję. Stąd tak bardzo ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy pracą narządów wewnętrznych, a całego układu nerwowego. Jak poprawiać i wzmacniać jego funkcjonowanie?

Układ nerwowy reguluje, przygotowuje i wpływa na poprawne wykonanie procesów oraz funkcji organizmu. Codziennie przez ten system przepływają impulsy elektryczne, które odpowiadają za zbieranie i rozpowszechnianie informacji poprzez neurony. Dobre funkcjonowanie układu nerwowego gwarantuje zdrowie fizyczne i psychiczne każdego z nas.

Jak wspomagać układ nerwowy?

Pierwszym krokiem do poprawy pracy całego układu nerwowego jest wprowadzenie odpowiedniej diety. Powinniśmy spożywać dużo produktów bogatych w kwasy tłuszczowe (w tym łososia, migdały, awokado, brokuły czy siemię lniane), wapń (m.in. czekoladę, nabiał, sardynki, jajka, ciecierzycę czy tuńczyka) i witaminy z grupy B (np. drożdże, pietruszkę, grzyby, mięso, ser czy orzechy włoskie).

Coraz częściej jednak chorzy na schorzenia układu nerwowego decydują się na leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami. Te stworzonka w swoich gruczołach ślinowych zawierają hirudozwiązki, które m.in. poprawiają działanie tego systemu. Do układu nerwowego dostarczane są substancje lecznicze wspomagające oraz regulujące jego pracę.

Warto pamiętać również o prowadzeniu aktywnego trybu życia. Ćwiczenia fizyczne nie tylko poprawiają kondycję organizmu, ale również obniżają poziom stresu i wpływają na pracę naszego umysłu. Najlepiej na stan układu nerwowego wpływa joga. Jednak każda aktywność jest wskazana. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Osobom lubującym się w kawie zalecane jest spożywanie jej w mniejszych ilościach. Lekarze radzą, aby zamienić ją na zieloną herbatę albo inny napar ziołowy. Wśród ziół, warzyw i owoców mających pobudzające właściwości można wyróżnić: rumianek, imbir, eukaliptus, cytrynę, rozmaryn czy walerianę.

Więcej na temat leczniczych właściwości pijawek medycznych, rodzajów hirudoterapii oraz hirudozwiązków można znaleźć na stronie http://pijawki.abros.pl/.

Dodaj komentarz

Previous post Aranżacja dużej sypialni
Next post Oszczędności Polaków – ile mamy, a ile chcemy mieć?/ lokata