Poduszki z poliestrowym, czyli syntetycznym wypełnieniem stają się coraz popularniejsze. Zawdzięczają to swojej cenie oraz lekkości. Jednak w tym przypadku warto kierować się zasadą, że im taniej tym gorzej. Jeśli nie wiesz, na jakie wypełnienie poduszki się zdecydować, ten artykuł pomoże Ci wybrać idealną. W końcu wygodna poduszka to jedna z ważniejszych rzeczy w sypialni.

Naturalne wypełnienia poduszek – rodzaje

Poduszki z naturalnym wypełnieniem to nie tylko te puchowe i z pierzem, ale również wszystkie, które posiadają w środku materiał pochodzący z roślin. Poniżej znajdziesz listę najpopularniejszych i najlepszych wypełnień naturalnych w poduszkach.

  • Poduszki z gryką — to nic innego jak łuski gryki, którą wykorzystujemy również w kuchni. Poleca się je osobom cierpiącym na schorzenia szyjnego odcinka kręgosłupa. Dzięki temu, że poduszka jest ergonomiczna, idealnie dopasowuje się do głowy i zapewnia podparcie potylicy oraz karku. Świetnie odprowadza wilgoć i sprawia, że skóra głowy oraz twarz i włosy nie pocą się.
  • Poduszki z orkiszem — orkisz jest zbożem, które przed obróbką umieszcza się we wnętrzu poduszki. Dzięki temu, zapewnia ona odpowiednią regulację temperatury i również odprowadza wilgoć. Poza tym słynie z uzdrawiających właściwości – uśmierza bóle głowy i poprawia cerę.
  • Poduszki z wełny — idealne na zimę dla osób, które lubią ciepło. Poduszka 80×80 z wełną także odprowadza wilgoć i nadaje się również dla alergików.

Jakość i skład – poduszki do spania

Sam fakt, że poduszka ma naturalne wypełnienie to za mało, by powiedzieć, że będzie dla nas odpowiednia. Najważniejszy jest procent naturalnego wnętrza. Często dla oszczędności, producenci stosują różne triki marketingowe i może okazać się, że poduszka z wełną zawiera jedynie 30% tego materiału. Zanim więc jakąś kupimy, dokładnie zapoznajmy się z danymi na metce i sprawdźmy opinię w sieci. Godne polecenia poduszki do spania wysokiej jakości i z naturalnym wypełnieniem, możesz kupić w tym sklepie online: https://expertsnu.pl/. Znajdziesz tam również inne akcesoria do sypialni; w tym materaca, pościel i kołdry w różnych rozmiarach. 

Dodaj komentarz

Previous post Sucha zabudowa poddasza
Next post Warto umieć mówić po angielsku