Sucha zabudowa poddasza jest niezbędna, gdy planujemy efektywne ocieplenie tej części domu. Płyty g-k pozwalają perfekcyjnie wykonać termomodernizację, która skutecznie wyizoluje nasze mieszkanie od chłodu lub upału. Jeśli nie wiesz, jak wykonać suchą zabudowę poddasza, ten poradnik na pewno pomoże Ci w remoncie.

Sucha zabudowa poddasza – zalety

Jeśli na naszym poddaszu zostanie wykonana sucha zabudowa i ocieplenie, zagwarantujemy sobie komfortową temperaturę nie tylko w tym pomieszczeniu, ale i w całym mieszkaniu. Wiemy, że ciepło zawsze kierujemy się do góry. Jeśli strych nie jest wyizolowany, będzie uciekało dachem, co zwiększy zapotrzebowanie na opał i konieczność podkręcenia grzejników. To z kolei może mocno obciążyć nasz budżet, szczególnie w mroźne dni. Dlatego wykończenie domu i zadaszenia, warto zacząć od wykonania suchej zabudowy poddasza, a następnie termomodernizacji elewacji i fundamentów. W tak przygotowanym na każdą porę roku domu, możemy nie tylko zaoszczędzić, ale i cieszyć się komfortową temperaturą, zarówno latem jak i zimą. Tak, ocieplenie sprawi, że nawet w gorące dni, ciepło z zewnątrz nie dostanie się tak szybko do środka naszego domu.

Sucha zabudowa poddasza – poradnik

Sucha zabudowa wnętrz służy nie tylko do ocieplenia, ale także do przedzielania pomieszczeń. Warto to wiedzieć, by wybierając płyty do termoizolacji strychu, kupić te przeznaczone na ten cel. Przed montażem płyt gipsowo-kartonowych, najpierw trzeba dokładnie oczyścić i osuszyć ścianę. Jeśli tego zaniechamy, termomodernizacja może się nie udać i będzie trzeba rozpocząć pracę od początku. Dlatego lepiej powierzyć ją fachowcom. Profesjonaliści z https://termobud.com.pl doskonale znają się na suchej zabudowie poddasza i z pewnością wykonają ją bez najmniejszych potknięć. Chcąc mieć pewność, że ocieplenie zostanie zrobione prawidłowo, warto postawić na tych fachowców. Pamiętajmy również o tym, że izolacja strychu powinna być przeprowadzona po wymianie pokrycia dachowego na nowe. Wtedy zyskamy pewność, że dom nie będzie tracił ciepła ani przepuszczał gorącego powietrza z zewnątrz.

Dodaj komentarz

Previous post Aranżacja salonu – wybór odpowiedniej podłogi
Next post Wypełnienie poduszki – naturalne czy syntetyczne?