Urządzenie salonu nie opiera się jedynie wyborze mebli i części wypoczynkowej lub dekoracji. Dlatego zanim zaczniemy poszukiwać stylu swojego pokoju dziennego, warto najpierw zdecydować się na rodzaj podłogi. A wybór jest ogromny – od drewnianych paneli i parkietów po posadzki, np. z żywicy epoksydowej. W tym artykule poznasz wszystkie zalety podłogi żywicznej.

Posadzka żywiczna – właściwości

Posadzka żywiczna cechuje się przede wszystkim wysoką jakością i niepowtarzalnym designem. Oznacza to, że nada się zarówno do pokoju dziennego, jak i do kuchni lub firmowego biura. Dlatego tak często wybiera się ją, gdy chce się dobrze zainwestować i zyskać podłoże, zapewniające kilkuletnie przetrwanie. Podłoga z posadzki żywicznej jest odporna na ścieranie, zarysowania i obciążenia mechaniczne. Dlatego sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest odporne podłoże, czyli w kuchni, przedpokoju, garażu albo łazience. Pamiętajmy jednak, że posadzka żywiczna nie pasuje do każdego stylu aranżacyjnego. Dobrze jest więc zaprojektować wymarzone wnętrze wspólnie z projektantem, który doradzi nam design poszczególnych pokojów pasujących do posadzki żywicznej.

Podsumowując, podłoga z owego materiału cechuje się:

  • właściwościami antypoślizgowymi,
  • niezwykłą higienicznością i łatwością w utrzymaniu na niej czystości,
  • szybki sposób aplikowania posadzki, bez-spoinowy.

Aranżacja salonu a rodzaj podłogi

Rodzaj podłogi wybrany do salonu ma ogromne znaczenie, gdy zależy nam na spójnym stylu pomieszczenia i przede wszystkim nowoczesnym designie. Pamiętajmy więc, że posadzka żywiczna jest typowa dla stylu surowego i industrialnego. Żeby przełamać te akcenty, warto zabawić się stylem dekoracji. Gdy chcemy, by salon nie cechował się zbytnią surowością, powinniśmy ogromną wagę przyłożyć do detali, takich jak firany, bibeloty, dywany lub mniejsze meble.

Takie zabiegi sprawią, że wnętrze, w którym mieszkamy będzie wyrażało nasz charakter, a posadzka żywiczna stanie się detalem, który idealnie podkreśli wszystkie cechy designu salonu. Szeroki wybór systemów podłogowych, w tym posadzek i wykładzin, znajdziesz na tej stronie: https://centrumposadzek.com.pl.

Dodaj komentarz

Previous post Beton – wady i zalety
Next post Sucha zabudowa poddasza