Oczyszczacze i nawilżacze stały się bardzo popularnymi urządzeniami, które doskonale sprawdzają się w wielu różnych pomieszczeniach, zarówno w domu, jak i przestrzeni biurowej. Zdarza się również, że urządzenia do sterylizacji powietrza stanowią wyposażenie pokoi hotelowych, a także można je spotkać w salach przedszkolnych. Jeśli potrzebujesz filtracji powietrza a do tego zależy Ci na odpowiedniej jego wilgotności najlepiej będzie postawić na sprawdzone oczyszczacze z funkcją nawilżania jak te z serii KC-G od Sharp.

Dlaczego oczyszczacze i nawilżacze są najlepszym rozwiązaniem?

Jeśli mieszkasz w Polsce z pewnością jesteś narażony na wszelkie zanieczyszczenia powietrza,szczególnie zwiększone w sezonie grzewczym , dotyczy to zarówno dużych miast gdzie problem jest ogromny, a także mniejszych miasteczek, czy nawet wsi. W takim razie potrzebujesz odpowiedniej filtracji powietrza, jeśli natomiast dochodzi do tego zbyt mała wilgotność to najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na urządzenie 3w1 czyli oczyszczacz z funkcją jonizacji i nawilżania, jak np. Oczyszczacz Sharp KC-G50EU.

Funkcja nawilżania w oczyszczaczu powietrza pozwala na zaoszczędzenie miejsca, ponieważ jedno urządzenie będzie wówczas odpowiedzialna za filtrację i nawilżanie,a co za tym idzie także pieniędzy. Suche powietrze wpływa negatywnie na wiele aspektów życia, między innymi sen, a przy alergii wziewnej potrafi być bardzo uciążliwe, oczyszczacze i nawilżacze to w takim razie najodpowiedniejsze wyjście z sytuacji.

Inteligenta seria KC-G od Sharp

Sharp to zdecydowany lider na rynku oczyszczaczy powietrza  jego modele z serii KC-G jak  Oczyszczacz Sharp KC-G50EU, są nie tylko skutecznymi filtratorami, ale także jonizatorami, oraz nawilżaczami powietrza. Seria KC-G będzie odpowiednia do wielu pomieszczeń nie tylko domowych, ale także biurowych, czy innych. Doskonale sprawdzi się zarówno na mniejszych powierzchniach, jak i stosunkowo większych, wszystko to zależeć będzie od doboru konkretnego modelu z tej serii, dla przykładu  oczyszczacz Sharp KC-G50EU, nadaje się do powierzchni nieprzekraczającej 38m2.

Większość urządzeń japońskiego producenta jest wyposażonych w wieloetapowy system filtracji, w większości przypadków  jest to filtr wstępny, węglowy, HEPA, filtr nawilżacza (jeśli wybierzemy opcję z nawilżaniem) a także jonizator w nowoczesnej Technologii Plasmacluster.  Tego typu sterylizator powietrza doskonale sprawdzi się zarówno w pokoju dziennym, ale także sypialni czy pokoju dziecięcym, wszystko to dzięki cichej pracy urządzeń i możliwości ich przełączenia w tzw. tryb cichy lub nocny,

Podsumowanie

Oczyszczacze oraz nawilżacze są skuteczne w eliminacji szkodliwych zanieczyszczeń, w tym tych pochodzących ze smogu jak frakcje pyłów zawieszonych, alergeny, roztocza, wirusy i bakterie. Kupując urządzenie z funkcją nawilżania jak oczyszczacz Sharp KC-G50EU, zyskujemy 3 w 1 czyli filtrację, nawilżenia oraz jonizację.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

black Mercedes-Benz car interior Previous post Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?
Next post Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do restauracji?