Większości z nas na myśl o kawie od razu poprawia się humor. Do małej czarnej dobrze jest też przegryźć coś słodkiego i to w doborowym towarzystwie. Czy jednak kawa sama w sobie może odgonić od nas sezonową depresję lub po prostu zmienić gorszy dzień w lepszy? Okazuje się, że tak. Jak to się dzieje? O tym przeczytasz w tym artykule. Ponadto zdradzimy, jaka kawa jest pyszna, aromatyczna i w dodatku bardzo szybka w przygotowaniu.

Kawa potrzebna od zaraz

Kiedy dzień od rana zaskakuje nas deszczem, chmurami i w dodatku jesteśmy spóźnieni, nie łatwo o zachowanie dobrego nastroju. Dlatego już dziś warto wiedzieć, jak przygotować się na taki okres. Przede wszystkim warto zgromadzić zapas pysznej małej czarnej. Idealna będzie kawa w saszetkach, którą przygotujesz w mniej niż 5 minut. Saszetki umieszcza się w rękojeści ekspresu, tam gdzie normalnie wsypujemy zmielone ziarna. W czasie, gdy nasz napój się parzy, możemy szykować się do wyjścia, a przygotowaną kawę przelać do termicznego kubka i wypić w drodze do pracy lub na uczelnię. Od razu zrobi nam się cieplej a brzydka pogoda nie będzie tak doskwierać, gdy podniesiemy poziom swojej energii.

Dlaczego kawa poprawia nastrój?

To wszystko zawdzięcza kofeinie, która jest jej naturalnym składnikiem. Dzięki kofeinie jesteśmy pobudzeni, więc lepiej się nam pracuje i szybciej przyswajamy wiedzę. Czujemy się również radośniej, ponieważ związki zawarte w kawie działają podobnie jak te w słodyczach. Nasze endorfiny podnoszą się, a my możemy odhaczać kolejne zadania lub po prostu dobrze spędzić dzień, bez drzemek i spadków energii, które zazwyczaj psują nam nastrój i wybijają z rytmu dnia.

Ile kawy powinno się wypić?

Naukowcy są zgodni, że nie powinniśmy przekraczać około 4 filiżanek kawy dziennie. Jeśli mamy nadciśnienie lub problemy z sercem, ograniczmy się do dwóch filiżanek słabszej małej czarnej, np. z dodatkiem miodu. Możemy również pić kawę, która ma mniej kofeiny niż standardowa. Gdy kochamy smak kawy, ale ona źle działa na nasz organizm, ratunkiem będzie kawa bezkofeinowa. Jeśli natomiast możesz pić kawę i chcesz spróbować nowych smaków i aromatów, koniecznie sprawdź smak i zapach, jaki oferuje kawa senseo.

Dodaj komentarz

Previous post Kołdra idealna na każdą pogodę
Next post Beton – wady i zalety