W Polsce pojawia się coraz więcej miłośników nart. Ludzie ci nie szusują tylko i wyłącznie na polskich stokach. Chcą wyjeżdżać na specjalnie zorganizowane wyjazdy chociażby do Włoch gdzie śniegu jest pod dostatkiem, pogoda jest piękna i są stoki dostosowane do każdego.

Język ma znaczenie

Z całą pewnością jeździć na nartach uczy się lepiej jeżeli rozumie się każde polecenie instruktora, który z nami pracuje. Stąd też polska szkółka narciarska włochy cieszy się ogromną popularnością. Polacy zdecydowanie szybciej i chętniej uczą się właśnie w takich miejscach ze względu na nieznajomość innego języka obcego. Jest to też dobra opcja dla dzieci, które mogą zapisać się do polskiego przedszkola narciarskiego. W przedszkolu takim również dominować będzie język polski zarówno wśród instruktorów, jak i innych podopiecznych. Taka atmosfera stworzy poczucie bezpieczeństwa i komfortu wśród najmłodszych uczniów szkółki narciarskiej.

Narciarskie etapy jazdy

Z reguły szkółki narciarskie podzielone są na kilka etapów. Zalicza się do nich ten przeznaczony dla najmłodszych – zazwyczaj już od 4 roku życia, dzieci nieco starszych, młodzieży, dorosłych początkujących i oczywiście osób, które są bardziej zaawansowane ale jeszcze nie czują się pewnie na stoku. Narciarskie przedszkole zazwyczaj skierowane jest dla dzieci od 4 roku życia. Są to dzieci z którymi łatwo można już nawiązać kontakt a przede wszystkim to wiek, w którym dziecko przestaje się już bać. Grupki w takich przedszkolach liczą do 6 osób. Najczęściej mamy do czynienia z czwórką lub piątką dzieci. Wszystko jest tutaj zależne od okresu na jaki trafimy w danej szkółce.

Kolejnym etapem w szkółkach narciarskich są dzieci starsze, które jednak nigdy nie miały do czynienia z nartami. W ich przypadku grupy są nieco bardziej liczne – zazwyczaj do siedmiu osób. Dzieci uczą się tutaj podstaw świetnie się przy tym bawiąc. Kolejno jest młodzież, która miała już jakąś styczność z nartami ale nie czuje się jeszcze na tyle pewnie żeby samodzielnie wyjechać na stok. To, w większości przypadków, również są ludzie, którzy nie boją się, że upadną.

Największym problemem dla instruktorów są zawsze osoby dorosłe, które jednak nigdy nie miały z nartami do czynienia. Ludzie ci bowiem doskonale wiedzą jakie jest ryzyko i co może się im stać podczas zjazdów na nartach. Uważają często, że jest to bardzo urazowy sport a jednocześnie chcą się go nauczyć. W takich wypadkach najlepszym rozwiązaniem wydaje się być jazda exlusive jak nazywana jest w niektórych szkółkach. Jest to po prostu kurs jeden na jeden z instruktorem, który pełną uwagę skupia właśnie na swoim kursancie.

Dodaj komentarz

szkoly dla doroslych Previous post Nauka osób dorosłych
powrot tapet Next post Tapety wracają do łask!