Na spełnianie marzeń i pasji nigdy nie jest za późno. Niestety, możliwość realizacji niektórych z nich, jak na przykład zakup motocykla, często jest ograniczona kwestiami finansowymi. Brak odpowiednich środków nie oznacza jednak, że musimy zrezygnować z zakupu wymarzonego jednośladu. Z pomocą przyjdzie bowiem kredyt na motocykl, dzięki któremu każdy pasjonat zrealizuje swoje marzenie.

Kredyt na motocykl drogą do realizacji pasji

Motocykl pozwala zasmakować dynamicznej jazdy, która dostarcza wiele przyjemności. Pozwala też w wyjątkowy sposób poczuć prędkość i moc, których doświadczysz na torze wyścigowym. Zakup motocykla to również możliwość poznania nowych ludzi, z którymi będziesz dzielić wspólną pasję podczas zlotów motocyklowych czy wspólnych wycieczek.

Korzystanie z motocykla przenosi w nieco inny świat, który pozwala oderwać się od zwykłej, codziennej rzeczywistości. Daje też poczucie wolności i swobody. Jeśli właśnie tego potrzebujesz, kredyt na motocykl jest odpowiedzią na Twoje pragnienia. Możesz kupić za niego zarówno nowy jak i używany sprzęt.

Jaki kredyt wybrać?

Zakup jednośladu możesz sfinansować zarówno z kredytu gotówkowego, jak i z kredytu docelowego. Zaciągając ten pierwszy, nie musisz informować wierzyciela o przeznaczeniu pożyczonych Ci pieniędzy. Inaczej jest w przypadku kredytu docelowego, jakim jest kredyt samochodowy. Ten rodzaj wsparcia możesz przeznaczyć tylko na zakup pojazdu silnikowego – w tym motocykla.

Docelowy kredyt na motocykl jest oprocentowany niżej niż kredyt gotówkowy. Dodatkowo, cechuje go dłuższy okres kredytowania oraz wyższa kwota, którą możesz pożyczyć od banku. Kredyt gotówkowy jest niestety dużo droższy, jednak zaciągając go od razu zostajesz właścicielem swojego pojazdu. W przypadku kredytu docelowego sprawa nie jest już tak oczywista.

Kredyt na motocykl z zabezpieczeniem

Decydując się na kredyt docelowy powinieneś pamiętać o tym, że będzie on zabezpieczony. To właśnie dzięki temu kredyt na motocykl jest tańszy. Formą zabezpieczenia kredytu może być zastaw rejestrowy, przewłaszczenie na zabezpieczenie lub cesja praw z polisy AC. Musisz pamiętać, że pojazdu kupionego w takim kredycie nie możesz sprzedać, aż do czasu spłacenia zobowiązania.

Kredyt bez zabezpieczenia jest pod tym względem przyjaźniejszy – pełnoprawnym właścicielem pojazdu stajesz się w momencie jego zakupu. Dodatkowo, proces przyznawania tego kredytu jest szybszy, ale niestety musisz liczyć się z jego wyższym oprocentowaniem. Niezabezpieczone są zazwyczaj tylko kredyty gotówkowe. Sam musisz zdecydować, który wybrać.

Motocykl nowy lub używany

Kredyt na motocykl pozwala Ci nabyć zarówno nowy, jak i używany pojazd. Sam musisz ocenić, który sprzęt jest bardziej opłacalny. Bez względu na swój wybór pamiętaj, że im nowszy pojazd, tym niższe będzie oprocentowanie kredytu. W przypadku starszych maszyn, może być ono dość wysokie, o ile w ogóle bank będzie chciał pożyczyć Ci na nie pieniądze.

Ogólnie – im starszy motocykl, tym wyższe są koszty kredytu. Musisz więc dobrze ocenić, czy nie będą one zbyt wysokie w stosunku do wartości pojazdu. Dodatkowo, kupując starszy pojazd, bank niekoniecznie zgodzi się na dłuższy okres kredytowania (jak w przypadku nowych maszyn), przez co wysokość miesięcznej raty będzie dużo wyższa. Zanalizuj więc dokładnie, co opłaca Ci się najbardziej.

Korzyści z kredytu na motocykl

Kredyt jest tańszym sposobem na zakup motocykla, niż inne formy realizacji tego pragnienia. Dodatkowo, banki zawsze weryfikują zdolność kredytową swoich klientów. Muszą bowiem ocenić, czy odzyskają pożyczone pieniądze. Ale ma to także plus dla Ciebie – nie otrzymasz kredytu, jeśli nie będziesz posiadać zdolności kredytowej, a tym samym nie wpędzisz się w kłopoty finansowe.

Zaciągnięcie kredytu ma też wymiar praktyczny – budujesz nim swoją historię kredytową, dzięki czemu w przyszłości będzie Ci łatwiej zaciągnąć kolejne, droższe zobowiązania. Banki oferują też wiele udogodnień, które w przypadku problemów finansowych pozwolą Ci zawiesić spłatę rat. Wybieraj więc rozsądnie, aby obciążenie kredytem nie odebrało Ci frajdy z korzystania z motocykla.

Dodaj komentarz

Previous post Docieplenie dachu płaskiego – czy warto?
Next post Zagospodarowanie terenu wokół obiektów przemysłowych