Wybrzeże klifów w Portugalii to doskonałe miejsce, aby odpocząć od codziennych trosk. Wędrówka klifami, czyli nordic walking to niezwykłe przeżycie, które na zawsze pozostanie w pamięci, a przy okazji da możliwość zreflektowania się nad swoim obecnym stylem życia. Dla wszystkich osób, które lubią wyjazdy dla singli, malownicza Portugalia dostarczy niezwykłych wrażeń. 

Co warto odwiedzić w Portugalii?

Zdrowe i aktywne spędzanie czasu idealnie wpływa na samopoczucie, zwłaszcza dla wszystkich, którzy wykonują na co dzień prace biurowe. Portugalia oferuje niezapomniane widoki, do których zaliczyć można wędrówki klifowym wybrzeżem oraz tajemniczymi lasami Sintry. Odwiedzenie znanych miejsc poprawi samopoczucie i pozwoli zregenerować mentalne pokłady energii, aby po powrocie z urlopu podjąć pracę w pełni sił Ponadto, kto nie słyszał o sławnych zachodach słońca nad Atlantykiem? Naturalne piękno Portugalii to niezapomniane chwile, które można uchwycić w kadrze aparatu i zachować w albumie na całe życie.

Dla osób, które preferują jednak bardziej zurbanizowane miejsca, Portugalia oferuje miasta takie jak Lisbona, Sintra lub Cascais, pełne zabytków z minionych lat. Na szczególną uwagę zasługuje Torre de Belém, która swoją konstrukcją przypomina budynek z baśni. XVI-wieczna forteca zachwyca swoim urokiem. Należy pamiętać, że to właśnie z niej Vasco da Gama wyruszał na swoje morskie wyprawy.

Wyjazdy dla singli – jedzenie i płytki Azulejo

Osoby, które interesują wszelkie wyjazdy dla singli, w Portugalii poczują się idealnie. Portugalczycy uwielbiają rozkoszować się winem i dobrym jedzeniem, dlatego Polacy odnajdą się w ich kraju jak w domu. Duży dostęp do wody sprawia, że owoce morza oraz homary i ryby są stałym elementem portugalskiego menu.

Dla osób o artystycznej duszy miejsce oferuje jeszcze malowania na kafelku Azulejo. Owe kafelki to cienkie ceramiczne płytki, które najczęściej wykorzystywano jako elementów mozaik.  Zazwyczaj składały się z mnogiej ilości elementów i pokrywały całe ściany, sufity i podłogi. Azulejo są historycznym dziedzictwem Portugalii, które obecne jest w prywatnych mieszkaniach, jak i w pałacach, kościołach, klasztorach czy ogrodach.

Po więcej informacji zapraszamy na: https://slowandactive.pl

Dodaj komentarz

Previous post Podłoga betonowa w salonie – czy to dobry pomysł?
Next post Komórka na narzędzia – jak zbudować?