Budowa komórki na narzędzia nie jest zadaniem bardzo skomplikowanym. Przy odrobinie wolnego czasu i stosunkowo niewielkich nakładach finansowych można samodzielnie postawić taką konstrukcję.

Kto potrzebuje komórki na narzędzia?

Każdy właściciel ogrodu i działki powinien posiadać miejsce przeznaczone do przechowywania narzędzi. W przeciwnym razie narzędzia będą wszędzie: w garażu, na tarasie, w altanie na działce. 

Etapy budowy komórki na narzędzia

Pierwszym krokiem jest wyznaczenie miejsca, w którym stanie nasza komórka. Miejsce to można wyznaczyć za pomocą sznurka przymocowanego do drewnianych kołków. Każda konstrukcja, niezależnie z czego będzie zbudowana, powinna posiadać fundament. Solidny fundament ma za zadanie zapewnić komórce stabilność. Bez fundamentów komórka albo rozleci się przy silnym wietrze, albo przechyli i w konsekwencji przewróci się na skutek osadzania się podłoża. Wylany fundament musi schnąć kilka dni, dlatego warto zaplanować te prace na wiosnę, gdy temperatury są dodatnie, ale nie panują jeszcze upały. Gdy fundament jest już suchy można przystąpić do budowy konstrukcji. 

Komórka może być drewniana, murowana lub z blachy. Wybór materiału zależy od naszych możliwości finansowych, umiejętności i gustów. Jeśli stawiamy na opcję ekonomiczną, to doskonałym rozwiązaniem będzie blacha trapezowa. Jest ona bardzo odporna na zmienne warunki atmosferyczne i korozję. Odpowiednio wykończona od środka komórki da efekt bardzo trwałej konstrukcji.

Dach komórki narzędziowej

Jeśli nasza komórka jest zbudowana z blachy trapezowej, zadaszenie jest zazwyczaj również z tego materiału. Jednak jeśli zbudowaliśmy komórkę z drzewa lub murowaną, mamy do wyboru kilka opcji. Coraz bardziej popularnym materiałem do krycia dachów jest blachodachówka. Jest ona bardzo lekkim materiałem i w żaden sposób nie obciąża konstrukcji. Jest ponad to bardzo trwała i wygląda estetycznie. 

Urządzenie komórki na narzędzia

Komórka na narzędzia powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Na ścianach powinny znaleźć się półki i różnej wielkości haki. Dzięki temu dostęp do narzędzi będzie zawsze łatwy, a my będziemy mieć pewność, że znajdziemy to, czego w danym momencie potrzebujemy.

Dodaj komentarz

Previous post Wyjazdy dla singli do Portugalii
Next post Stary dom – a jak nowy