Aranżacja własnego wnętrza może być bardzo przyjemna, ale także kosztowna. Wszystko zależy od tego, z jakich surowców korzystamy i jaki styl urządzania podoba nam się najbardziej. Istnieją jednak takie materiały, które wyglądają dobrze w wielu mieszkaniach czy domach, a jednocześnie wcale nie wiążą się z wielkimi wydatkami. Czy podłoga betonowa to dobre i tanie rozwiązanie w salonie?

Urządzanie salonu

Przed wyborem odpowiednich materiałów, warto zadać sobie pytanie, jakie funkcje ma spełniać nasz przyszły salon. W dużej mierze jest to zależne od metrażu całego lokum. Im większa powierzchnia, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że pokój ten jest jednakowo miejscem do przyjmowania gości, ale również jadalnią.  W przypadku kawalerki może być  to jednak także sypialnia – rozkładana kanapa to standard w bardzo małych mieszkaniach. 

Jeżeli posiadamy dzieci, trzeba pamiętać, że spędzają one bardzo dużo czasu podczas zabaw na podłodze lub dywanie. Odpowiednia powierzchnia powinna być dostosowana do potrzeb wszystkich domowników. Czy warto więc wybrać betonową posadzkę? 

Betonowa podłoga w salonie

Kiedyś beton Częstochowa kojarzony był tylko z budynkami przemysłowymi. Od kilku lat panuje jednak trend na stosowanie betonu także w pomieszczeniach mieszkalnych. Wszystko dlatego, że pojawiła się znacznie większa dowolność w aranżacji wnętrz a styl industrialny i loftowy zyskują na popularności. 

Betonowa podłoga ma swoja wady, ale jeszcze więcej zalet. Przede wszystkim dobrze współpracuje z ogrzewaniem podłogowym. Jest bardzo wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Dostępne preparaty oferują różne metody wykończenia i zabezpieczenia. Popularne stało się zalewnie betonu żywicą, dzięki czemu uzyskujemy efekt błyszczącej tafli, która doskonale odbija światło. 

Możliwości łączenia betonu z innymi materiałami jest naprawdę wiele. Dobrze wygląda on w bliskim towarzystwie drewna, cegieł, szkła czy metalu. Jego surowość łatwo przełamać tekstyliami o różnych fakturach – a tych nie brak zazwyczaj w salonie. 

Więcej informacji o betonie znajdziesz na stronie: http://wlodar.com.pl/

Dodaj komentarz

Previous post Aranżacja łazienki
Next post Wyjazdy dla singli do Portugalii