Ogromnym szczęściem jest posiadanie dużej łazienki w domu jednorodzinnym. W takiej sytuacji urządzenie łazienki nie stanowi problemu. Co jednak z mieszkańcami bloków, którzy mają do dyspozycji niewielkie pomieszczenie przeznaczone na łazienkę? Czy można w sposób ładny i nowoczesny urządzić małą łazienkę?

Jak optycznie powiększyć małą łazienkę?

W przypadku małej łazienki w blokach musimy sprawić, aby pomieszczenie wydawało się większe i przestronniejsze niż jest w rzeczywistości. Choć z pozoru jest to bardzo trudne zadanie, to przy pomocy kilku tricków możliwe do osiągnięcia. Podstawową sprawą są kolory ścian. W małej łazience najlepiej postawić na kolory jasne, pastelowe, które rozjaśnią pomieszczenie. Unikajmy również wyrazistych wzorów i kontrastujących fug. 

Jeśli dysponujemy bardzo małą łazienką dobrym rozwiązaniem jest położenie płytek tylko do pewnej wysokości. Unikniemy w ten sposób efektu akwarium. Powyżej płytek ściany można pomalować farbą wodoodporną lub położyć specjalne wodoodporne fototapety.

Bardzo pożądany efekt przyniesie również duże lustro powieszone na przeciw drzwi. Lustra najlepiej powiększają optycznie pomieszczenie. 

Kolejnym ważnym elementem jest oświetlenie łazienki. Zadbajmy o to, aby było umieszczone wysoko i świeciło białym światłem. 

Meble do małej łazienki

W małych łazienkach decydujemy się najczęściej na kabinę prysznicową, dzięki czemu zyskujemy trochę przestrzeni. Umeblowanie małej łazienki nie jest w obecnych czasach dużym wyzwaniem. Do dyspozycji mamy bowiem całą gamę szafek cargo, które pomogą zorganizować małą przestrzeń. 

W przypadku małej łazienki szafka pod umywalkową wisząca to rozwiązanie nadające wrażenie lekkości. Dodatkowo mamy jeszcze do dyspozycji kawałek podłogi pod nią. 

Podłoga w małej łazience

Podłoga to kolejny bardzo ważny element małej łazienki. Powinna być estetyczna i jednocześnie pomyślana tak, aby również sprawiała wrażenie powiększenia powierzchni. Wybierając podłogę warto zwrócić uwagę na panele winylowe Częstochowa. Są to wodoodporne, bardzo wysokiej jakości panele, które mogą imitować drewno, płytki, kamień a nawet beton. Wśród wielu wzorów i kolorów każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://centrumposadzek.com.pl.

Dodaj komentarz

Previous post Bramy przemysłowe roletowe – czy warto w nie inwestować?
Next post Podłoga betonowa w salonie – czy to dobry pomysł?