Ekologia to temat nie tylko bardzo popularny, ale także niezwykle ważny. Mówi się o niej dużo, ale czasami niezbędna jest także literatura uzupełniająca, która wskaże nam najlepsze rozwiązania pomagające nam żyć bardziej ekologicznie. Po jakie książki warto sięgnąć już dziś? Oto tytuły, na które warto zwrócić uwagę!

Życie zero waste

Żyjemy w czasach konsumpcjonizmu i często zapominamy o tym, że wiele codziennych czynności może pomóc nam nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również przysłużyć się naszej planecie. Często są to bardzo proste nawyki, jak zakręcanie wody podczas mycia zębów, wykluczenie plastikowych sztućców, czy metalowa, wielorazowa słomka zamiast jednorazowej. Ale skąd zdobywać wiedzę, by wybierać mądrze?

Książki o zero waste – jakie wybrać?

O tym, jak żyć w duchu zero waste powstało już wiele książek. Wybór literatury poruszającej temat ekologicznego życia jest coraz większy – są to zarówno zagraniczne, jak i polskie pozycje, które zachęcają ludzi do bardziej ekologicznego życia. Książki zero waste dostępne są jednakowo w formie ebooków, ale także w wersji papierowej

Najpopularniejszą pozycją o życiu w duchu zero waste jest ta napisana przez Bea Johnson – tytuł „Pokochaj swój dom” znany jest w wielu krajach, a jego szczególną zaletą jest bardzo szczegółowy opis codziennego życia autorki, która wraz z rodziną ograniczyła produkcję śmieci do minimum. W książce dzieli się swoimi przemyśleniami oraz radami.

Równie dużą popularnością cieszy się książka napisana przez Polkę. „Jak uratować świat” to tytuł obowiązkowy dla tych, którzy nie tylko interesują się tematem ekologii – pozycja spodoba się również tym, którzy chcieliby zrozumieć, dlaczego życie w zgodzie z naturą jest tak ważne. Areta Szpura szczegółowo tłumaczy, jak dbać o środowisko i od czego zacząć.

Nawet wydana przez nią pozycja wyróżnia się na tle innych – kartki zostały zszyte, dzięki czemu grzbiet wygląda nie tylko oryginalnie, ale posiada także szczególną zaletę – podczas druku nie został wykorzystany klej, który może być szkodliwy dla środowiska. Autorka zadbała o najdrobniejsze szczegóły. Udowodniła tym samym, że w każdej dziedzinie życia można stosować bardziej ekologiczne rozwiązania.

Więcej porad dotyczących życia w duchu zero waste oraz ekologiczne produkty codziennego użytku znajdziesz na stronie: https://www.minieco.pl.

Previous post Czy można ocieplić dom zimą?
Next post Projekt garażu idealnego