W czasach, kiedy na wszystko brakuje nam czasu, efektywny sen wydaje się być prawdziwą sztuką, którą uprawiają tylko nieliczni. Dlaczego tak trudno jest zapaść w objęcia Morfeusza i budzić się wypoczętym? Odpowiedź poznasz w tym tekście.

Sztuka spania – tajniki efektywnego snu

Doba ma tylko 24 godziny, więc dla wielu osób 8-godzinny sen to marzenie, które trudno spełnić. Przyjmując, że praca i obowiązki pochłaniają nam nawet ponad połowę dnia, to gdybyśmy chcieli spać książkowo, nasze życie toczyłoby się między łóżkiem a biurkiem. Dlatego warto poznać tajniki krótkiego, ale regenerującego wypoczynku.

Po pierwsze, badania udowadniają, że 8 godzin snu wcale nie oznacza, że obudzimy się wypoczęci. Po drugie, liczy się jakość, a nie ilość. I w końcu po trzecie, krótszy sen może być lepszy od – z pozoru – długiego drzemania według utartych schematów.

Krócej, ale lepiej – jak spać 4 godziny dziennie?

Sekretem 4-godzinnego snu jest podzielenie go na kilka części. Praktykowanie drzemek w ciągu dnia zregeneruje organizm i pomoże spędzać mniej czasu w łóżku. Można również spać po prostu 4 godziny w nocy. Czasami okazuje się, że w budzimy się o 4 lub 5 nad ranem i mamy wrażenie, że jesteśmy wyspani. Dobrze jest nie próbować zapaść w sen ponownie tylko wstać z łóżka. Nawet, gdy wypoczywaliśmy tylko 4 czy 5 godzin. Kiedy sami się budzimy oznacza to, że nie potrzebujmy już więcej snu.

Jakość wypoczynku a pościel i łóżko

Ważną rolę w jakości snu pełni to, na czym śpimy i jakie są nasze nawyki z tym związane. Wygodne łóżko, odpowiedni materac z naturalnym i elastycznym wypełnieniem oraz pościel z naturalnych tkanin, to sprzymierzeńcy zachowania higieny wypoczynku i jego jakości. Wymiana materaca na nowy, poduszki puchowe lub miękkie powłoczki na kołdrę, pozwolą nam spać efektywnie i sprawią, że nasze ciało naprawdę wypocznie w nocy.

Jeśli szukasz pościeli z dobrej jakości tkanin lub chcesz wymienić materac na nowy, zajrzyj na tę stronę: https://expertsnu.pl/. Sklep online oferuje materace, łóżka, różne rodzaje poduszek i kołder oraz wyposażenie do sypialni, które trafi w każdy gust.

Dodaj komentarz

Previous post Drogocenne właściwości kawy – już nigdy nie odmówisz sobie małej czarnej!
Next post Docieplenie dachu płaskiego – czy warto?