dentist-1864921_960_720Choć leczenie kanałowe do najprzyjemniejszych nie należy, często jest jedynym ratunkiem przed utratą chorego zęba. Wielu ludzi boi się leczenia endodontycznego, jednak póki można, to warto się na nie zdecydować. Dzięki temu nie dojdzie do utraty estetyki jamy ustnej spowodowanej usunięciem zęba, nie będziemy odczuwać dyskomfortu oraz nie będziemy zmuszeni do stosowania implantów. Jak wygląda leczenie i kiedy jest konieczne?

Leczenie kanałowe – kiedy?

Leczenie kanałowe Radom jest konieczne wtedy, gdy doszło do zapalenia miazgi zęba (na skutek długo nieleczonej próchnicy), martwicy miazgi, niedopełnionych kanałów korzeniowych (ponowne leczenie kanałowe) oraz zmian około wierzchołkowych.

Dlaczego nie warto usuwać chorych zębów?

Dawniej, choć w dzisiejszych czasach również się to zdarza, ale znacznie rzadziej, leczenie kanałowe było bardzo nieprzyjemne i długotrwałe. Dlatego pacjenci, którzy zmagali się z przedłużającym się bólem zęba, decydowali się go usunąć. I to był błąd. Dlaczego? Ponieważ braki w uzębieniu negatywnie wpływają zarówno na zdrowie, jak i urodę. Powodują deformację twarzy i ją postarzają, a ponadto zaburzają pracę układu trawiennego – bez zębów nie jest możliwe dokładne rozgryzanie jedzenia.

Leczenie kanałowe – jak ono przebiega?

Zanim zabieg zostanie wykonany, konieczne jest prześwietlenie zęba, aby stomatolog NFZ Radom https://koronadent.pl/ mógł ocenić wielkość uszkodzeń. Leczenie rozpoczyna się od podania znieczulenia miejscowego. Następnie usuwana jest zakażona miazga. Kolejno w odpowiedni sposób kształtuje się kanały, a potem dokładnie je oczyszcza oraz osusza. Później dentysta szczelnie zamyka kanały za pomocą materiału wypełniającego. Co ważne, w obecnych gabinetach stomatologicznych leczenie kanałowe wykonuje się podczas jednej wizyty. Nie trzeba się więc obawiać, że leczenie jednego zęba będzie długotrwałe i czasochłonne.

Przeciwwskazania do leczenia kanałowego

Leczeniu kanałowemu nie mogą poddać się osoby chore na hemofilię, z zapaleniem wsierdzia, w przypadku niektórych chorób reumatycznych i zaburzeń psychicznych, natomiast kobiety w ciąży powinny zasięgnąć porady ginekologa.

Warto, jeśli jest taka możliwość, ratować każdy swój ząb!

Dodaj komentarz

Previous post Na czym polega inwestowanie w fundusze?
Next post Jak szukać najtańszych kredytów?