house-167734_960_720Kredyty gotówkowe dzisiaj cieszą się ogromnym powodzeniem. Statystyki jasno wskazują, że tego rodzaju zobowiązanie posiada już nawet co drugi dorosły Polak. Zewnętrzne wsparcie finansowe nie jest niczym złym, jeśli tylko brane będzie na korzystnych warunkach. W zamian za otrzymanie od banku środków finansowych o określonej wartości kredytobiorca musi się przecież liczyć z pewnymi kosztami. Ważne, by te były jak najniższe.

Określ cel zaciągania kredytu

Ogromna liczba kredytobiorców zaciąga kredyt gotówkowy pod wpływem impulsu. Zachęceni atrakcyjnym hasłem reklamowym albo namowami pracownika banku, zaciągają zobowiązanie na kwoty, które zupełnie nie są im potrzebne. Bardzo często cel nie jest tej pierwszej potrzeby. To najkrótsza droga to powstania problemów finansowych.

Każdy potencjalny kredytobiorca powinien szukać tani kredyt gotówkowy dopiero wtedy, gdy określi rzeczywisty cel tego rodzaju finansowego wsparcia. Konkretyzując kwotę, jaka jest mu niezbędna, może wybierać pomiędzy różnymi ofertami.

Odwiedź placówki różnych banków

Większość Polaków popełnia podstawowy błąd. Uznaje, że tani kredyt gotówkowy otrzyma w banku, z którym już współpracuje. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że o wiele bardziej atrakcyjne warunki oferowane są zupełnie nowym klientom, którzy dopiero chcą nawiązać współpracę. Stały klient jest już pozyskany, więc bank nie musi wabić go specjalnymi bonusami.

Wybierając tani kredyt gotówkowy, warto porównać oferty. Można wybrać się do kilku różnych instytucji bankowych, w których pracownicy dokonają dla nas kalkulacji kosztów zobowiązania. Tylko tak sprawdzimy dokładnie, jakie warunki oferują nas różne banki.

Porównaj zestawienia w rankingach najlepszych ofert

Możemy korzystać także z internetowych rankingów najlepszych kredytów gotówkowych. Te publikowane są przez same banki przynajmniej raz w miesiącu. W zestawieniach znajdziemy między innymi wartości kosztów, jakie wiążą się z oprocentowaniem kredytu, prowizją za udzielenie zobowiązania czy opłatami za konto, które należy przy okazji otworzyć. W rankingach podawany jest też wskaźnik RRSO i to on wskazuje na wartość całkowitych kosztów, jakie wiążą się z zaciągnięciem kredytu gotówkowego.

Dopiero wtedy możemy, który tani kredyt gotówkowy jest w zasięgu naszych potrzeb, oczekiwań i możliwości.

Jak nie szukać kredytów?

Pamiętajmy, że ostateczne warunki przyznania kredytu, są indywidualne dla każdego kredytobiorcy. Wiele zależy też od kryteriów, takich jak okres trwania umowy kredytowej, zdolność kredytowa, historia kredytowa. Właśnie dlatego tani kredyt gotówkowy to nie zawsze ten, który chwali sobie znajomy ani nie ten, który jest akurat reklamowany w TV.

Nigdy nie należy również stawiać na bank, w którym mamy już jakiś produkt, bo nie zawsze nasza lojalność jest odpowiednio nagradzana. Nie patrzmy też tylko na oprocentowanie, ale przede wszystkim liczbę rat i wskaźnik RRSO. To ten pokazuje całkowity koszt kredytu, uwzględniając przy tym prowizje dla banku za jego uruchomienie czy koszt prowadzenia konta bankowego.

Dodaj komentarz

Previous post Leczenie kanałowe ratunkiem dla chorego zęba
Next post Języki świata – dzielą czy łączą?