330854f0c8bcdaba497a2b6512139417Często słyszy się, że to właśnie dodatki nadają charakter wnętrzu. Jeżeli lubujemy się w sezonowych zmianach wystroju najlepiej postawić na uniwersalne dodatki, które będą pasować do każdego stylu. W innym przypadku możemy stworzyć wnętrze nietuzinkowe, np. myśliwski salonik.

Uniwersalne dodatki do wnętrz

Nie jest prawdą, że aby wnętrze wyglądało zawsze dobrze, musi pochłonąć dużą ilość pieniędzy. Istnieją bowiem dodatki, które świetnie wpiszą się w klimat każdego stylu, a możemy kupić je za naprawdę niewielką cenę. Pierwszą z nich są szklane wazony i pojemniki. Dla przykładu – szklany wazon w kształcie kuli będzie piękną biżuterią do każdego, absolutnie każdego pomieszczenia. Ciekawe kształty wazonów i pojemników pozwalają na stworzenie dynamicznych kompozycji, które świetnie wpasują się w styl wnętrza. Również stojące puste są nadzwyczajną dekoracją. Warto zaopatrzyć się także w neutralne pledy czy koce – bez geometrycznych czy kwiecistych wzorów. Koce szare, białe czy ecru podobnie jak dywany w tych odcieniach nadadzą przytulności każdemu wnętrzu. Warto postawić też na proste i minimalistyczne ramki na zdjęcia w neutralnych kolorach i spokojne i mało strojne świeczniki (również szklane). W tych elementach to właśnie zdjęcia i świeczki będą wyznaczać styl. Nie bez znaczenia pozostaje oświetlenie. Warto postawić na wolno stojącą lampę o prostej budowie, której tylko zmiana klosza wystarczy, aby całkowicie zmienić swoje odbicie i ze stylu skandynawskiego stać się dodatkiem w stylu hampton.

Coś dla odważnych – salonik w stylu myśliwskim

Wydawać by się mogło, że saloniki myśliwskie zarezerwowane są dla myśliwych, którzy gromadzą w nim swoje trofea. Nic bardziej mylnego! Zorganizowanie salonu w stylu myśliwskim jest świetnym pomysłem dla odważnych, którzy chcą stworzyć wyjątkowe i unikatowe wnętrze. Jasne ściany kontrastujące z drewnianymi podłogami to podstawa aranżacji. Kluczową rolę będą tutaj grały specjalnie stworzone meble do salonu myśliwskiego. A tutaj wybór jest szeroki. Każdy jednak mebel daje wrażenie wyjątkowej elegancji. Ściany świetnie ozdobią grawerunki na łopatach łosia lub zegar z poroża (https://antlabo.pl/pl/c/Zegary/25). Wykonanych z poroża dodatków można dostać naprawdę wiele, jednak należy pamiętać, że nie będą one pasować do innych stylów.

Dodaj komentarz

Previous post Jak przygotować samochód do jesieni?
Next post Sukienka hiszpanka na każdą okazję i nie tylko na lato