Posiadanie własnej działki rekreacyjnej to marzenie wielu osób. Ponieważ mieszkając w centrum miasta rzadko mamy dużą styczność z zielenią, a ponadto musimy sobie radzić z hałasem, miejsce przeznaczone wyłącznie na wypoczynek w ciszy i spokoju to nieoceniona zaleta. Zakup działki to jedno, trzeba ją jednak jeszcze czymś ogrodzić. Jak to zrobić, by nie nadwyrężyć zbytnio domowego budżetu?

Ogrodzenie z siatki metalowej

Wyszukując ogrodzenia Częstochowa pewnie często natkniemy się na rozwiązanie polegające na założeniu siatki. To nie tylko ekonomiczna opcja, korzystna dla naszego portfela, ale także bardzo łatwa w samodzielnym montażu. Do wyboru mamy siatki z powłoką PCV lub ocynkowane – z czego te drugie są tańsze, ale jednocześnie mniej trwałe. Jeśli zakupimy gotową siatkę, wystarczy przy pomocy drutu przymocować ją do słupków betonowych lub stalowych, oczywiście takich, które są stabilnie osadzone w ziemi. Na rynku dostępne są modele o różnej grubości drutu i szerokości oczek. Siatka pozwala na pomalowanie jej farbą w dowolnym kolorze.

Drewniane ogrodzenie na działkę

Ogrodzenie drewniane nie tylko zapewni nam bezpieczeństwo i prywatność, ale może też stanowić prawdziwą ozdobę działki. Ponadto da się je wykonać na różne sposoby. Ten najprostszy polega na przymocowaniu desek do słupków, co nie wymaga podmurówki, a koszty możemy zoptymalizować w zależności od rodzaju użytego drewna. Drewniany płot można pomalować na wybrany kolor, a jeśli użyjemy do jego budowy bambusa, uzyskamy bardzo efektowny, oryginalny efekt.

Ogrodzenie betonowe

Ogrodzenie betonowe to trwała, solidna konstrukcja, która uchroni nas przed spojrzeniami sąsiadów. Wybór wzorów jest właściwie nieograniczony, dlatego nie trzeba się martwić, że nie znajdziemy takiego, który nie będzie pasował do naszej działki. Ogrodzenia betonowe mogą naśladować fakturę innych materiałów, np. drewna, kamienia czy cegieł. Dobór kolorów zależy już od naszych preferencji. W przypadku ogrodzenia betonowego na działce dobrze wynająć ekipę fachowców, którzy dokładnie zmierzą powierzchnię i obliczą, ile materiału potrzebujesz. 

Chcesz ogrodzić działkę? Zajrzyj na http://dwd.pl/

Dodaj komentarz

Previous post Termoizolacja budynków: dlaczego jest taka ważna?
Next post Drogocenne właściwości kawy – już nigdy nie odmówisz sobie małej czarnej!