girl-2198018_960_720Dieta, różnego rodzaju używki czy przyjmowanie niektórych leków mogą sprawiać, że na zębach pojawiają się brzydkie przebarwienia. Jak możemy się ich pozbyć, aby móc cieszyć się pięknym uśmiechem?

Skąd się biorą?

Przyczyn przebarwień może być wiele, najłatwiej będzie podzielić je na wewnętrzne i zewnętrzne. Zewnętrzne, czyli po prostu te powierzchowne, powstają w wyniku naszej diety oraz wszystkich używek. Największy wpływ na kolor naszych zębów mają wszelkie pokarmy, które posiadają duże ilości barwników np. jagody, wiśnie czy buraki. Również cytrusy mogą powodować brzydkie przebarwienia, ponieważ przez kwasy w nich zawarte, osłabia się szkliwo. Oczywiście nie znaczy to, że mamy unikać tych wszystkich rzeczy, wystarczy po spożyciu barwiących produktów, przepłukać jamę ustną wodą. Wewnętrzne przebarwienia zębów, powstają głównie na skutek przyjmowania niektórych leków, zwłaszcza antybiotyków z grupy tetracyklin, przyjmowanych w dzieciństwie. Również zbyt duża ilość fluoru szkodzi zębom i sprawia, że pojawiają się na nich plamki.

Przyczyn powstawania przebarwień jest oczywiście o wiele więcej, trzeba pamiętać, że każdą, nawet najmniejszą zmianę w kolorze naszego uzębienia, należy skonsultować ze stomatolog Radom https://koronadent.pl. Lepiej nie próbować rozjaśnić zębów domowymi sposobami, ponieważ możemy tym uszkodzić szkliwo.

Jak można pozbyć się przebarwień?

Tych, które są spowodowane złą dietą czy używkami jak np. palenie papierosów, można się łatwo pozbyć oczyszczając zęby z kamienia, a następnie poddając się zabiegowi piaskowania. Obie te czynności powinno się wykonywać w gabinecie stomatologicznym przynajmniej raz do roku. Współczesna stomatologia estetyczna ma też sposoby na przebarwienia, które występują od kilku lat. Można je łatwo usunąć poprzez wybielanie zębów Radom w profesjonalnym gabinecie. Stomatolog dobierze odpowiednią metodę wybielania, która szybko przywróci jednolity kolor naszym zębom. Na przebarwienia wewnętrzne również znajdzie się sposób, ratunkiem dla takich zębów jest założenie koron lub licówek porcelanowych.

Dodaj komentarz

Previous post Korzyści nauki w szkole językowej
Next post Salonik w łowieckim stylu