animal-dog-pet-indoorsWchodzisz do sklepu po karmę i widzisz kilkanaście różnych produktów. Niektóre reklamowane były w TV, inne marki kompletnie nic Ci nie mówią. Wybrać tę bardziej znaną? A może warto spojrzeć na skład i sprawdzić, co będzie najlepsze dla Twojego pupila? Na co zwracać uwagę, czytając etykietę i składniki karmy?

Przeczytaj również: http://twojachwila.eu/czym-sie-kierowac-wybierajac-karme-dla-psa/

Pierwsze miejsce na liście składników

Jeśli chcesz wiedzieć, czy karma rzeczywiście składa się z mięsa czy może mięso to tylko dodatek, spójrz na listę składników. Zwyczajowo na początku listy podaje się nazwę produktu, którego jest najwięcej. Oczywiście w przypadku karm dla psów powinno być to mięso. Ale tu również możemy się nabrać, o czym powiemy za chwilę.

Mięso w karmie

Zapewne wiele razy usłyszeliście w reklamie, że karma jest o smaku łososia albo jest z jagnięciną. Zdziwilibyście się, ile tak naprawdę jest tego produktu w karmie. Nie sugerujmy się więc nazwą karmy, a zawartością procentową mięsa, podaną w składzie. Karma o smaku mięsa ma mniej niż 4% mięsa, karma z mięsem to tak naprawdę 4-14% mięsa. Powyżej 14%, ale mniej niż 26% mięsa to karmy bogate w mięso. Wszystkie karmy, które mają więcej niż 26% mięsa określane są mięsnymi.

No dobrze, ale jest jeszcze jeden haczyk. Ważna jest nie tylko zawartość mięsa, ale i to, w jakiej jest postaci. Oczywiście najlepiej, gdyby w składzie było „świeże mięso” lub „mięso” – wówczas karma jest wysokiej jakości. Coraz częściej jednak na pierwszym miejscu spotkamy „mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego”, „suszone mięso”, „dehydratyzowane mięso”, „mączkę mięsną” lub mięso wstępnie trawione enzymami.

Sprawdź karmę bezzbożową:

oraz przeczytaj artykuł o korzyściach ze stosowania karmy bezzbożowej:

Pozostałe składniki

Bardzo często w składzie karmy znajdziemy produkty zbożowe. Psy są mięsożerne i powinny raczej unikać węglowodanów, dlatego jeśli już kupujemy karmę ze zbożem, lepiej wybrać produkty z pełnym ziarnem, a nie mączką. Unikajmy też białek roślinnych, czyli np. glutenu kukurydzianego.

Sprawdźmy, czy w karmie znajdują się warzywa i owoce – dostarczają one witamin i wspomagają proces trawienia.

Więcej informacji na temat wyboru karmy bez zbóż znajdziecie na stronie: https://sklepzkarmami.pl/forza10-legend-line/11228-forza10-legend-maintenance-evolution-skin-karma-bez-zboz.html.

Dodaj komentarz

Previous post Dlaczego trzeba przeprowadzać badania USG czworonoga?
Next post Jak zabezpieczyć szyby przed zimą?