Jakiś czas po wykonaniu elewacji trzeba się spodziewać, że ulegnie ona zabrudzeniu i już nie będzie wyglądała dokładnie tak samo jak kilka dni po jej wykonaniu. Czy w takim razie warto zlecać mycie elewacji chociażby w Rudzie Śląskiej?

Mycie elewacji

Wydawać by się mogło, że mycie elewacji Ruda Śląska jest bardzo prostą czynnością. I faktycznie tak jest jeżeli tylko dana osoba posiada odpowiedni do tego sprzęt i nie boi się wysokości. Zdecydowana większość budynków czy to mieszkalnych czy innych wymaga mycia ich z rusztowań. Tym samym takiej czynności nie podejmie się każdy.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Koszty są ściśle powiązane z tym jakiego typu usługa zostanie w nie wliczona. W Rudzie Śląskiej czyszczenie elewacji, które posiada w sobie usługę odgrzybiania chemicznego to koszt od 13/15 złotych za m2. Wszystko jest tutaj zależne od indywidualnej wyceny specjalistycznej firmy. W przypadku chemicznego odplamiania z takich substancji jak chociażby rdza czy sadza trzeba się liczyć z kosztami od 30/32 złotych za m2. Ceny te są zawsze indywidualnie ustalane z każdym klientem po przyjeździe na miejsce zlecenia.

Etapy mycia elewacji

Mycie elewacji zawsze przebiega etapami w zależności od tego z jakim tynkiem ma się do czynienia. Wiele firm zajmuje się myciem jedynie tynku typu baranek czy komik. Na większości elewacji od północnej strony pojawia się brzydko wyglądający zielony osad to glony których należy się pozbyć przed podjęciem procesu czyszczenia elewacji. Stąd też czyszczenie elewacji zazwyczaj odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym elewacja poddawana jest myci chemicznemu a także opryskowi wytruwająco – rozpuszczającemu. Po dwóch czy też trzech dniach można swobodnie usuwać glony i zabrać się za właściwe mycie elewacji. Mycie takie odbywa się za pomocą specjalnie przygotowanej do tego myjki ciśnieniowej. Początkowo na małym fragmencie elewacji sprawdza się czy ciśnienie wody nie jest zbyt wysokie. Mogłoby ono bowiem zniszczyć elewację. Kiedy przeprowadzone zostały pozytywnie testy można przystępować do mycia całej elewacji.

Jak długo trwa mycie elewacji?

Wszystko jest tutaj zależne od tego z jak wielką powierzchnią ma się do czynienia. Z reguły firmy zajmujące się myciem elewacji ustalają całkowity czas i koszt podjęcia się zadania. W ten sposób właściciel domu ma świadomość tego o jakich terminach mowa. Często jednak mycie elewacji na której pojawiły się glony zajmuje nawet do tygodnia czasu. Na pozbycie się glonów należy przeznaczyć dwa lub trzy dni. Mycie elewacji jest usługą, którą warto zlecić chcąc, aby elewacja domu znowu wróciła do pierwotnego stanu.

Dodaj komentarz

pomoc frankowiczom Previous post Gdzie szukać pomocy jako frankowicz?
szkoly dla doroslych Next post Nauka osób dorosłych