Nie trzeba nikomu udowadniać, że stare kilkudziesięcioletnie okna nie posiadają już odpowiednich właściwości izolacyjnych i funkcjonalnych. Chcąc uniknąć podwyższenia rachunków za ogrzewanie i zapewnić sobie lepszy komfort mieszkania należy je jak najszybciej wymienić. Tylko solidna i trwała stolarka okienna zapewni bezpieczeństwo i ochroni nasz dom przed zmiennymi czynnikami z zewnątrz. O czym trzeba wiedzieć podczas wymiany starych okien?

Kiedy trzeba wymienić stare okna?

Często podczas generalnych remontów zapominamy o oknach, a to duży błąd. Stare wersje mogą przecież prezentować się naprawdę dobrze, a mimo to nie spełniać swoich funkcji wytrzymałościowych i izolacyjnych. Zanim jednak przystąpimy do ich wymiany warto w pierwszej kolejności sprawdzić ich szczelność. Kiedy zimą odczuwamy chłód, a latem gorąco to znak, że okna są słabe

Jeśli już wiemy, że wymagają wymiany, do zadania należy przystąpić bardzo delikatnie. Wszystko musi odbywać się powoli i ostrożnie tak, by nie uszkodzić ścian. Podczas demontażu usuwana jest stara stolarka okienna, a także wszelkie pozostałości razem z metalowymi kotwami łącznie. Drugim krokiem po zdjęciu okien jest przygotowanie ościeży, ponieważ muszą być one suche i stabilne. Dopiero po wykonaniu wszystkich tych czynności możemy zdjąć zabezpieczenia z ram i zamontować nowe.

Wymiana okna – co trzeba wiedzieć?

Chcąc cieszyć się wysokim komfortem mieszkania, należy jak najszybciej wymienić starą stolarkę okienną. Tylko nowe i solidne okna Częstochowa są w stanie zapewnić nam najlepszą ochronę przez zmiennymi warunkami pogodowymi i pomóc skutecznie obniżyć rachunki za ogrzewanie. Trzeba wiedzieć, że nawet jeśli ściany budynku są dobrze ocieplone, a okna są stare, ciepło nadal będzie uciekać z domu.

Małe pęknięcia oraz rysy można zlikwidować, natomiast naprawa głębokich ubytków nie jest możliwa. Jest to inwestycja na długie lata, więc nasza decyzja będzie rzutowała na komfort mieszkania i nie warto na niej oszczędzać. Dzisiejszy rynek jest przepełniony ofertami dotyczącymi wyboru modeli stolarki okiennej, co dodatkowo nie ułatwia zadania. Przede wszystkim trzeba dokładnie przemyśleć – jaki mamy budżet, co nam się podoba i czego oczekujemy?

Więcej na stronie: http://dwd.pl.

Previous post Co warto wiedzieć o kursie angielskiego?
Next post Angielski – jaką metodę nauki wybrać?