photo-1512290923902-8a9f81dc236cMedycyna naturalna nazywana jest także medycyną niekonwencjonalną, alternatywną i holistyczną. Wykorzystuje ona metody, które w ogóle lub w niewielkim stopniu są akceptowane przez medycynę opierającą się na badaniach naukowych.  Jednak zyskuje ona coraz większą popularność i ludzie chętnie z niej korzystają.

Najpopularniejsze metody leczenia naturalnego

Jedną z najpopularniejszych metod leczenia niekonwencjonalnego jest akupunktura, która wywodzi się z Chin. Jej głównym zadaniem jest przywrócenie energii organizmu poprzez nakłuwanie srebrnymi lub złotymi igłami w miejsca na ciele, które są odpowiedzialne za działanie narządów wewnętrznych. Zabieg jest bezbolesny, natomiast wybór miejsca wkłucia powinien być poparty wiedzą na temat tego, które punkty wywołują spodziewaną reakcję leczniczą. Akupunktura oddziałuje na naczynia krwionośne, dodatkowo powoduje wydzielanie endorfin oraz pobudza ośrodki nerwowe w mózgu. Jej główną zasadą jest łagodzenie bólu i wykorzystuje się ją m. in. w stanach migrenowych, bólach mięśniowych i miesiączkowych, bólach zatok i zębów, a także dolegliwościach zwyrodnieniowych czy napadów kamicy nerkowej.

Kolejną, równie popularną metodą leczenia jest hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami. Swoje początki miała już w starożytności, a obecnie uznawana jest w niektórych krajach za środek leczniczy, wykorzystywany przez specjalistów. W wydzielinie pijawek znajduje się około stu cennych związków, które pomagają człowiekowi w walce z rozmaitymi przypadłościami. Hirudoterapię stosuje się w leczeniu żylaków, chorób krążenia, jak również migreny czy przerostu prostaty. Co ważne, z przeprowadzonych w 1996 r. badań wynika, że hirudozwiązki mają pozytywny wpływ na stymulację wzrostu komórek nerwowych. Oznacza to, że są nowe możliwości leczenia osób z chorobą Alzheimera i Parkinsona, jak i dzieci z poporodowym porażeniem mózgowym.

Medycyna naturalna nie taka zła

Medycyna naturalna http://pijawki.abros.pl/ z powodzeniem jest stosowana jako alternatywa dla standardowego leczenia. Nie ma tylu (jeśli w ogóle) skutków ubocznych, jak w przypadku leków. Z roku na rok zyskuje coraz większą rzeszę fanów.

Dodaj komentarz

Previous post Jak karmić (ale nie przekarmiać) psy i koty?
Next post Sukienki dla pań o pełnych kształtach