narysuj
Jak wygląda sztuka animacji mogli dowiedzieć się mali pacjenci uczestniczący w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Narysuj swoją bajkę”, zorganizowanym przez firmę Magellan. Podczas warsztatów dla najmłodszych scenarzystów zaprezentowano filmiki animowane, zrealizowane przez Muzeum Animacji Se-Ma-For na podstawie nagrodzonych prac konkursowych.

W tegorocznej edycji konkursu dla szkół i świetlic przyszpitalnych „Narysuj swoją bajkę” dzieci mogły wcielić się w rolę scenarzystów filmowych i przedstawić wymyśloną przez siebie historię na specjalnie przygotowanych przez organizatorów konkursu storyboardach. Najlepiej z zadaniem poradzili sobie mali pacjenci z Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze. „Nagrodę Publiczności”, o której zdecydowali internauci głosujący na www.facebook.com/nazdrowieusmiech, zdobyły dzieci z Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Oprócz nagród rzeczowych dla szpitali i autorów najlepszych prac, organizatorzy konkursu przygotowali dla małych pacjentów z nagrodzonych placówek warsztaty filmowe, prowadzone przez animatorów z Se-Ma-For-a.

– Spotkanie z filmowcami i poznanie tajników animacji było dla małych pacjentów cenną formą terapii poprzez sztukę i zabawę – mówi Paulina Szwed-Dobrzyńska z Magellan S.A. – Najważniejsze, że pochłonięci zajęciami mogli choć na chwilę zapomnieć o chorobie – dodaje.

Podczas warsztatów premierę miały także filmiki animowane, do których scenariusze przygotowali mali pacjenci.

– Możliwość współpracy z firmą Magellan i organizacja konkursu „Narysuj swoją bajkę” pokazała nam, jak dzieci patrzą na opowiadaną historię oraz emocje przekazywane w krótkiej formie filmowej. Przygotowane storyboardy zaskoczyły nas bardzo profesjonalnym przygotowaniem i prostotą przekazu, dzięki którym udało się przygotować bardzo ciekawe filmy – podkreśla Adam Ptak z Muzeum Se-Ma-For.

Filmy animowane zrealizowane na podstawie prac konkursowych można oglądać na:

Film „Ukryty talent” na podstawie pracy z Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze https://www.youtube.com/watch?v=0cF6MJX8buE
Film „Miś i baryłka miodu” na podstawie pracy z Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie www.youtube.com/watch?v=qkw9y1oK3w0

Zapraszamy również do obejrzenia relacji z przygotowania filmików: www.youtube.com/watch?v=12JiKwMqV7g

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Narysuj swoją bajkę” zrealizowany został w ramach programu „Na Zdrowie – UŚMIECH”, prowadzonego przez Spółkę Magellan, mającego na celu niesienie radości dzieciom przebywającym w szpitalach oraz łagodzenie stresu związanego z procesem leczenia.

Dodaj komentarz

Previous post Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka zaprasza na Dni Otwarte
Next post ASTORowa moc atrakcji dla dzieci – weekend z robotami w centrum Krakowa