money-256319_640Wiele osób spłaca dziś kredyt w obcej walucie, gdyż w chwili jego zaciągania możliwość ta wyglądała na bardziej opłacalną niż w przypadku waluty rodzimej. Raty były niższe, więc nie obciążały portfela tak bardzo. Sytuacja na rynku finansowym potrafi się jednak zmieniać, a wraz z cenami walut rosną raty kredytów. Jak je obniżyć?

Jeszcze do nie tak dawna klienci banków, którzy zaciągnęli kredyty w walutach obcych, byli zmuszeni płacić raty w złotówkach według niekorzystnych dla nich kursów i spreadów. Banki nie pozwalały wtedy na płacenie rat przy pomocy zakupionej przez nich waluty. Sytuacja odmieniła się w sierpniu 2011 roku, kiedy to w Polsce weszła w życie ustawa „antyspreadowa”, obejmująca kredyty walutowe na cele konsumpcyjne, mieszkaniowe oraz gospodarcze. Kredytobiorcy otrzymali w ten sposób możliwość spłaty swoich zobowiązań bezpośrednio w walucie, w której je zaciągnęli, a do tego bez żadnych opłat dodatkowych. Mogą więc nabyć wybraną walutę samodzielnie i w dowolnym kantorze, co powozili im uniknąć wysokich kosztów, jakie niosły ze sobą spready bankowe. Konieczne jest jedynie podpisanie w banku aneksu do umowy kredytowej, w celu określenia szczegółowych zasad zapłaty. Ponadto, warto też skorzystać z usług kantoru internetowego, by jeszcze bardziej obniżyć ratę kredytu.

Internetowy kantor – jak to działa?
Internetowy kantor umożliwia sprawny, szybką i bezpieczną wymianę walut bez wychodzenia z domu. By korzystać z tej wygodnej możliwości, trzeba posiadać przynajmniej dwa konta bankowe: jedno złotówkowe i jedno w wybranej walucie (mogą być w różnych bankach). Oto sposób działania kantory internetowego w kilku prostych krokach:

 • Rejestrujemy się w serwisie.
 • W naszym panelu klienta w odpowiednie rubryki wpisujemy wymienione wyżej konta, dzięki czemu przy kolejnych transakcjach system będzie je pamiętał.
 • Chcąc dokonać zakupy waluty, logujemy się do serwisu i wybieramy:
  • walutę i jej kwotę,
  • konto złotówkowe, z którego chcemy zapłacić za zakup waluty,
  • konto walutowe, na które trafić zakupiona przez nas waluta.
 • Klikamy w button „zleć wymianę” (tutaj system podpowie nam, na jakie konto będziemy przelewać zapłatę za walutę.
 • Logujemy się do serwisu transakcyjnego banku, w którym mamy konto złotówkowe, by zlecić przelew.
 • Otrzymujemy od internetowego kantoru wiadomość email potwierdzającą zaksięgowanie środków.
 • Wracamy do naszego panelu klienta i zatwierdzamy transakcję wymiany walut. Po kilkunastu minutach zakupiona waluta znajdzie się na naszym koncie walutowym.

Spłacanie kredytu i oszczędność z internetowym kantorem?
Dzięki internetowemu kantorowi można obniżyć raty kredytu w obcej walucie oraz spłacać je automatycznie. Każdy zakup waluty na pokrycie miesięcznej raty pozwala oszczędzić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, co w ciągu 20 – 30 lat spłacania kredytu może dać dość wysoką sumę oszczędności.

Aby sprawdzić, ile można zaoszczędzić, wystarczy otworzyć znajdujący się na stronie internetowykantor.pl kalkulator kredytowy, który pomoże szybko obliczyć oszczędność podczas zakupu waluty online – zarówno w perspektywie miesięcznej, jak i rocznej. Wystarczy wpisać w odpowiednie rubryki takie informacje, jak:

 • waluta kredytu,
 • kwota kredytu,
 • bank, który udzielił kredytu.

Poza kalkulatorem i możliwością zmniejszenia rat kredytu serwis oferuje swoim klientom także planner kredytowy, za pomocą którego rat kredytu walutowego można spłacać automatycznie. Wystarczy zalogować się do panelu klienta, podać kwotę oraz terminy rat i ustalić stały przelew w banku, w którym ma się konto w złotówkach. Internetowy kantor będzie regularnie dokonywał zakupu określonej sumy wskazanej waluty, a następnie przelewem spłacał raty kredytu.

Dobre i bezpieczne rozwiązanie dla każdego
Korzystanie z usług oferowanych przez internetowy kantor jest dobrym rozwiązaniem nie tylko dla osób posiadających kredyt w obcej walucie, ale także dla tych, które wyjeżdżają za granicę. Pozwala bez wychodzenia z domu, jedynie przy pomocy kilku kliknięć, zakupić dowolną ilość wybranej waluty po korzystnym kursie. Wystarczy mieć dostęp do Internetu, co dziś jest już standardem, i poświęcić kilka minut. Transakcje te są bezpieczne, gdyż odbywają się za pomocą zabezpieczonych i szyfrowanych połączeń, a także nie wymagają wychodzenia z domu z większymi sumami pieniędzy. Pozwalają sprawdzić szybko kurs walut, wystarczy wejść na
https://internetowykantor.pl/kurs-dolara/

Dodaj komentarz

Previous post Skąd płyną oszczędności zamieszkania w domu energooszczędnym
Next post Awaria auta na trasie – jak sobie z nią poradzić?