sos-247505_640Awaria samochodu podczas jazdy to chyba najgorszy koszmar, obok jego kradzieży, który może się przyśnić jego właścicielowi. Zazwyczaj, kiedy już wsiadamy do samochodu, bardzo się spieszymy. Wiąże się to z tym, że mając tego typu pojazd, możemy pozwolić sobie na wyruszenie z domu nieco później niż na przykład jadąc autobusem. Oczywiście wtedy, kiedy nie ma korków. Jednak awaria samochodu, pojawiająca się w samym środku drogi, komplikuje dosłownie wszystko.

Co zrobić gdy pojawi się awaria auta?

Większość ludzi, którzy jako tako znają się na mechanice, próbuje zdziałać coś samodzielnie. Wiąże się to z tym, że im się spieszy. Mają więc nadzieję, że jest to mała usterka, taka jak na przykład niełączący przewód czy coś w tym rodzaju. Mogą oni wtedy spokojnie go podpiąć i ruszyć dalej, przez co nie marnują zbyt dużo czasu. Trzeba jednak pamiętać o jednej rzeczy. Kiedy już stajemy na poboczu, a widzimy palącą się lampkę świadczącą o problemach ze smarowaniem, nie biegnijmy do silnika, pragnąc dolać oleju. Myślimy wtedy, że wszystko naprawimy i będziemy mogli udać się w dalszą podróż.

W takiej sytuacji powinniśmy jednak poczekać, aż silnik pojazdu ostygnie i wtedy sprawdzić poziom oleju, który wcześniej mógł być zafałszowany. A należy pamiętać, że wyższy poziom oleju może stworzyć jeszcze większe problemy niż niższy. Jeśli jednak zajrzeliśmy do silnika i nic złego tam nie zauważyliśmy albo właściwie to nie mamy zielonego pojęcia, na co tak naprawdę patrzyliśmy i co jest czym, warto zadzwonić po pomoc drogową. Kiedy jest to mała usterka, mechanik będzie w stanie naprawić ją w mgnieniu oka na trasie, a my będziemy mogli spokojnie udać się w dalszą podróż, oszczędzając pieniądze i czas. Może się jednak okazać, że jest to coś groźniejszego, a samochód nie ruszy, póki nie poświęci się mu trochę czasu w serwisie, wymieniając kilka części. Wtedy niestety trzeba zapakować się do samochodu holującego razem z naszym pojazdem i liczyć na to, że mechanik szybko upora się z problemem.

Do tych dwóch sposobów można dodać jeszcze jeden. Zawsze bowiem można spróbować zadzwonić do znajomych, którzy lepiej od nas znają się na mechanice samochodowej. Można liczyć również na pomoc obcych, przejeżdżających obok ludzi. Z tym jednak bywa bardzo różnie.

Dodaj komentarz

Previous post Internetowy kantor a kredyty w obcej walucie
Next post Gdy potrzebujesz luksusu i prywatności