legs-194676_960_720Krew płynąca tętnicami płynie szybko, tymczasem krew płynąca żyłami – wolniej. Ma trudniejszą drogę do pokonania, ponieważ porusza się pod górę. Jeżeli mamy osłabione mięśnie, zastawki, które nie pozwalają krwi opadać w dół, ulegają uszkodzeniu. Krew cofa się, tworząc zatory, zwane żylakami.  Najczęściej stosowanymi metodami na żylaki są zakładanie pończoch uciskowych i stosowanie maści leczniczych z heparyną i diosminą. Jednym ze sprawdzonych sposobów na żylaki jest stawianie pijawek.

Czym są żylaki i skąd się biorą?

Żylaki przypominają nieco pajęczą sieć sino-niebieskich wypukłości skóry wokół żył. Objawiają się bólem, obrzękiem, uczuciem ciężkości w nogach. Jednakże nogi to niejedyne miejsce umiejscawiania się żylaków. Żylaki odbytu, zwane hemoroidami, uprzykrzają życie niejednemu człowiekowi. Zdarzają się też żylaki przełyku, macicy i pęcherza moczowego.

Urazy, leki, długotrwałe unieruchomienie potrafią spowodować obrzęki. Należy wówczas udać się do lekarza, bo może się zdarzyć, że dolega nam zakrzepowe zapalenie żył głębokich. To dużo poważniejsze schorzenie, grożące zatorem płucnym. Ryzyko występowania żylaków wzmagają skłonności genetyczne, ciąża, dźwiganie i praca w zbyt wysokiej temperaturze.

Jak sobie radzić z żylakami?

Najczęściej stosowanymi metodami na żylaki są zakładanie pończoch uciskowych i stosowanie maści leczniczych z heparyną i diosminą. Spośród naturalnych środków mamy do wyboru dużo rodzajów maści z wyciągami z ziół, przeważnie z ruszczyka i kasztanowca. Jednym ze sprawdzonych sposobów na żylaki jest stawianie pijawek. Leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) znali już starożytni. W ten sposób oczyszczali krew, przywracając równowagę organizmu. Ślina pijawek zawiera substancje przeciwzakrzepowe, m. in. hirudynę, króra zwiększa lepkość krwi, poprawiając jej przepływ.

Pijawki http://pijawki.abros.pl/ dopuszczone do użytku medycznego muszą pochodzić ze sprawdzonej hodowli. Zabieg stawiania pijawek powinien być przeprowadzany przez licencjonowanego hirudoterapeutę. Nie należy się bać, ponieważ pijawki wydzielają wraz ze śliną substancje przeciwbólowe, dzięki czemu pacjent nie odczuje bólu.

Dodaj komentarz

Previous post Konto oszczędnościowe, czyli nauka oszczędzania
Next post Nie zdałeś matury z angielskiego? Zobacz, jak szybko zaliczyć