pexels-photo-236452Szykujesz przeprowadzkę? A może wyjeżdżasz na dłużej w związku z kontraktem? Masz psa i martwisz się transportem? Jeśli poruszasz się własnym samochodem, prawdopodobnie brałeś swojego pupila w mniejsze podróże – do weterynarza, w odwiedziny u rodziny na wsi, na urlop poza miastem. Dłuższa podróż sprawia podobną trudność do tej, kiedy mówimy o komunikacji z małymi dziećmi.

Przeczytaj również inny artykuł: http://lajf-stajl.pl/czego-potrzebuja-psy-pracujace/

Psy, tak jak i dzieciaki, nie lubią się nudzić. Irytuje ich brak przestrzeni, często drażnią zakręty i przebijanie się przez nierówne tereny jezdni. Ponieważ macie razem spędzić w samochodzie sporo czasu, warto przed wyjazdem udać się do weterynarza i spytać na co warto się przygotować.

Nerwowy pies

W tym wypadku nie ma sensu ryzykować, lepiej zakupić tabletki na uspokojenie. Weterynarz doradzi, jaka dawka będzie odpowiednia dla Twojego pupila. Czasem wystarczą tabletki ziołowe, które działają kojąco ale nie otumaniająco. Jeśli pies jest np. przybłędą i stresuje go każda nowość, czy dłuższe przebywanie w zamkniętej przestrzeni, lepiej podać mu przed podróżą mocniejsze medykamenty.

Sprawdź karmę bezzbożową:

i przeczytaj poradnik o stosowaniu karmy bezzbożowej:

Problemy zdrowotne

Twój pupil ma delikatny żołądek? Lepiej nie karmić go przed wycieczką. Wystarczy woda i postoje na wyprowadzenie psa. W ostateczności możesz umieścić pupila w transporterze, dzięki czemu unikniesz zabrudzeń w samochodzie. Jednak chyba rozsądniej jest lekko pogłodzić zwierzaka, niż narażać go na nudności, wymioty lub jeszcze inne nieprzyjemne przygody pokarmowe. Pamiętaj, że zwierzak odczuwa podróż inaczej niż Ty. Nie rozumie z czego wynika dygotanie podczas podróży, dlaczego umieszczono go w zamkniętym pojeździe, jak długo tam zostanie i właściwie gdzie wysiądzie? Jego problemy z układem pokarmowym mogą także wynikać z wcześniej wspomnianego stresu.

Przyglądaj się swojemu przyjacielowi, stawaj raz na jakiś czas, żeby pogłaskać go za uchem lub pozwól na podróżowanie na siedzeniu obok Ciebie. Dzisiaj istnieje wiele zabezpieczeń, dzięki którym zwierzak może bezpiecznie podróżować z przodu samochodu, blisko swojego ukochanego właściciela.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat odpowiedniej pielęgnacji zwierząt, koniecznie przeczytaj: https://sklepzkarmami.pl/poradnik/aktywne-psy-jakiej-karmy-potrzebuja-dlaczego/

Dodaj komentarz

Previous post Coraz nowsze funkcje i dodatki w kamerach samochodowych
Next post Angielski w biznesie