pexels-photo-68704Obecnie naukę języka angielskiego zaczynamy już od najmłodszych lat. Praktycznie od początku szkoły podstawowej język ten wdrażany jest w tygodniowy plan zajęć. Co jednak zrobić, jeśli jesteśmy już po 30. czy 40. i nie mieliśmy okazji nauczyć się angielskiego w szkole? Wówczas zostają nam różne kursy w szkołach językowych. Czy jednak dorośli są w stanie przyswoić język w takim samy stopniu jak dzieci?

Język angielski w pracy

Coraz częściej język angielski jest wymagany w pracy. Nawet jeśli zajmujemy dane stanowisko już od kilku czy kilkunastu lat, musimy wciąż się doszkalać. Czasem, by dostać awans, obowiązkowym wymogiem jest dobra znajomość angielskiego. Wiele firm nawiązuje obecnie współpracę z zagranicznymi przedsiębiorcami. Wydaje się więc, że bez znajomości języka nie jesteśmy już w stanie funkcjonować w dużej korporacji. Jeśli nie podołamy wymogom, pracę może dostać ktoś młodszy, kto opanował już język angielski do perfekcji. Co robić w takiej sytuacji?

Jak nauczyć się języka w dorosłym życiu?

Wydawałoby się, że młodzi ludzie mają nad nami przewagę, bo szybciej się uczą i łatwiej wszystko zapamiętują. Jednak również my dysponujemy ważnymi cechami, dzięki którym możemy dorównać młodym. Naszą przewagą jest cierpliwość, duże zaangażowanie w pracę, stawianie na jakość i rzetelność. Dzięki temu nasza nauka będzie dużo bardziej skuteczna, bo będziemy się do niej przykładać, a nie trzymać się kurczowo znanej metody uczniów i studentów – „zakuć, zdać, zapomnieć”.

Jak wiadomo, w pracy zwykle korzystamy z mówionej formy języka. Prowadzimy rozmowy telefoniczne czy konferencje. Tradycyjne metody skupiają się jednak głównie na gramatyce i pisowni. My potrzebujemy jednak czegoś więcej. Chcemy, by mówienie w języku angielskim przychodziło nam naturalnie. I dla takich właśnie osób powstały metody bezpośrednie. Stawiają one przede wszystkim na konwersację. Dodatkowo wiele szkół językowych prowadzi specjalne kursy biznesowe, które dotyczą m. in. zagadnień marketingu, zarządzania, negocjacji, strategii planowania itp. Jeśli więc chcemy szybkiej i efektywnej nauki języka, metoda bezpośrednia wydaje się być najlepszym wyborem.

Jeśli interesuje Was angielski dla dorosłych Częstochowa, zajrzyjcie na stronę: http://tarkowski.edu.pl/.

Dodaj komentarz

Previous post Zwierzak w dłuższej podróży samochodem
Next post Niekonwencjonalna metoda leczenia, którą musisz poznać