G1WC przódRynek kamer samochodowych wciąż się rozwija. To oznacza, że producenci zarzucają nas coraz nowszymi funkcjami i ulepszeniami. Są opcje, które ciekawe są tylko na pierwszy rzut oka, a potem o nich zapominamy. Są jednak i takie, które mogą nam pomóc i z pewnością warte są naszej uwagi. O jakich funkcjach i ulepszeniach mowa?

Wartość Bitrate i funkcja CONST RECORD – nagrywaj więcej w jednej sekundzie!

To jak ważna jest jedna sekunda, wie chyba każdy kierowca. Bo w tej sekundzie może się wydarzyć wszystko – zwłaszcza, jeśli jedziemy z dużą prędkością. W większości kamerek nagrywane filmy mają jedną długość. Kiedy jedno nagranie się kończy, zaczyna się następne. Przerwa w nagrywaniu może wówczas wynosić aż 2 sekundy! Niby niewiele, ale w ciągu tych dwóch sekund może zdarzyć się wszystko – może wjechać w nas auto, może wybiec nam dziecko na drogę. A co jeśli trafimy właśnie na tę dwusekundową przerwę w nagrywaniu i jakieś zdarzenie nie zostanie zarejestrowane?

Dzięki funkcji CONST RECORD, możemy pozbyć się tej przerwy między nagraniami. Wówczas ostatnia sekunda nagrania jest jednocześnie pierwszą sekundą kolejnego filmu. A dzięki większej przepływności nagrań, czyli wartości BITRATE, możemy wyciągnąć dużo więcej z jednego nagrania, ponieważ jakość filmów jest dużo wyższa. W takie bajery wyposażona jest np. kamera samochodowa VIOFO G1WC BITRATE do 18MBIT.

Zdalne sterowanie i alarm na komórkę

Istnieją też kamery, które łączą się bezprzewodowo z naszymi telefonami. Wówczas cały czas mamy podgląd na to, co dzieje się przed naszym samochodem, nawet jeśli siedzimy w domu czy chodzimy po sklepie. Jeśli kamera samochodowa wyczuje jakieś gwałtowne uderzenia albo nagłą zmianę położenia, od razu wysyła nam powiadomienie na telefon. Jeśli mamy do czynienia ze złodziejami czy ze sprawcą wypadku, który próbuje uciec, możemy natychmiast zareagować. Taka funkcja często jest bardzo przydatna. Na parkingach niestety zdarza się, że ktoś w nas wjeżdża i szybko oddala się z miejsca wypadku, zanim zdążymy się zorientować. Dostając powiadomienie, możemy od razu zadzwonić na policję i pobiec do samochodu.

Dodaj komentarz

Previous post Jak znaleźć dobry serwis samochodowy?
Next post Zwierzak w dłuższej podróży samochodem