bmw2Usterki pojazdów zdarzają się bardzo często, szczególnie jeśli jeździmy używanym samochodem. Pomimo tego iż większość kierowców stara się dbać o swoje samochody to i tak auta z wielu przyczyn narażone szwank. Niektóre małe usterki wiele osób ignoruje, co jest jednak niezalecane. Przy większych szkodach jesteśmy zmuszeni udać się do serwisu samochodowego. Jak wybrać jednak serwis który spełni nasze oczekiwania? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Porównanie różnych serwisów

Zacznijmy od tego, by poszukać informacji gdzie w naszym mieście, znajdziemy serwis samochodowy i ile ich mamy do dyspozycji. Gdy już znajdziemy kilka ofert przede wszystkim porównajmy je ze sobą. Sprawdźmy je pod względem nie tylko oferowanych usług (które znajdziemy zazwyczaj na stronie internetowej serwisu, czy w social media). Poczytajmy  także opinie osób, które już oddawały samochód do naprawy w tych miejscach. Czy są zadowolone z efektów pracy serwisantów? Czy raczej wyrażają w delikatny sposób mówiąc dezaprobatę. Zapytajmy również znajomych, może znają serwis, który jest godny polecenia, z którego sami korzystali i są zadowoleni  http://www.bmw-service-fialkowski.pl/.

Wyposażenie warsztatu i personel

Równie istotną kwestią na którą z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze warsztatu samochodowego jest jego wyposażenie. Dowiedzmy się wcześniej lub sprawdźmy podczas wstępnej rozmowy jakimi narzędziami dysponują serwisanci. Jak wyposażone są stanowiska pracy, czy są odpowiednio przygotowane oraz utrzymane w porządku. Wbrew pozorom to czy w serwisie dba się o porządek może nam dużo powiedzieć o jakości świadczonych tam usług. Również zwróćmy uwagę na osoby, które tam pracują. Często już po rozmowie można stwierdzić czy są wystarczająco kompetentne. Prostym na to sposobem jest pytanie o wstępną wycenę naprawy. Dobry mechanik po oględzinach będzie w stanie nam powiedzieć na jaki wydatek musimy szykować nasz portfel. Istotny jest jeszcze czas naprawy, dowiedzmy się od razu jak długo będziemy musieli czekać na naprawę, szczególnie jeżeli zależy nam na czasie, bo np. potrzebujemy samochodu do pracy, a nie mamy w dyspozycji zastępczego.

Dodaj komentarz

Previous post Gdzie szukać dobrego serwisu samochodowego?
Next post Coraz nowsze funkcje i dodatki w kamerach samochodowych