dog-animal-friend-loyalty-67304Zapalenia ucha u psa to jedno z częstszych schorzeń, na które zapadają czworonogi. Jest wiele sprawdzonych metod na leczenie i zapobieganie groźnym powikłaniom po tej chorobie. 

Objawy zapalenia ucha u psa

Nie od dzisiaj wiadomo, że zapalenie ucha u psa koniecznie powinno być leczone. W innym przypadku może dojść do niebezpiecznych powikłań, które w ostateczności mogą doprowadzić do utraty słuchu przez zwierzaka, a nawet śmierci.

Zapalenie ucha u psa charakteryzuje się dużym dyskomfortem. Zwierzę drapie się po uszach i postrząsa głową. Stan zapalny objawia się również zaczerwienieniem oraz wystąpieniem znacznie większej ilości woskowiny. Może pojawić się także nieprzyjemny zapach z uszu i wysoka temperatura.

Leczenie i dieta

Nie można bagatelizować tych symptomów i należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem weterynarii, który zdiagnozuje dolegliwość. Specjalista dostosuje także odpowiednią terapię i przepisze leki, które zapobiegną dalszemu rozwojowi choroby. Dodatkowo może się okazać, że pupil potrzebuje odpowiedniej suplementacji przy stanie zapalnym.

Zapalenie ucha u psa sprawia, że zwierzę jest osłabione, apatyczne i nie ma energii. Stąd dobrym rozwiązaniem może się okazać podanie witamin i minerałów, które wspomogą organizm czworonoga w walce z chorobą. Na rynku znajduje się wiele preparatów, dlatego warto zaczerpnąć opinii specjalisty. Jednym z takich produktów są karmy (https://tinyurl.com/y9h9crxt). Pokarm ma za zadanie wspomagać organizm psa w walce z zapaleniem ucha poprzez dostarczenie mu odpowiednich mikroelementów. Dzięki temu znacznie szybciej mija zmęczenie, pupil wraca do swojej kondycji fizycznej i poprawia mu się nastrój.

Leczenie zapalenia ucha u psa polega jednak głównie na podaniu preparatów zwalczających stan zapalny. Są to krople do uszu oraz leki działające przeciwalergicznie. W sytuacji pojawienia się niepokojących objawów należy jak najszybciej udać się do weterynarza.

Więcej na temat leczenia i zapobiegania chorobom u czworonogów można znaleźć na stronie: https://sklepzkarmami.pl/poradnik/zapalenie-ucha-u-psa-skad-sie-bierze-leczyc/.

Dodaj komentarz

Previous post Na czym polega praca windykatora?
Next post Na naukę nigdy nie jest za późno