pexels-photo-301920Wreszcie wezmę się za naukę języka obcego! Na waszej liście postanowień noworocznych też znalazł się taki punkt? A więc nie zwlekajcie dłużej i do dzieła! Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że w dzisiejszych czasach znajomość jednego języka obcego, przynajmniej w stopniu komunikatywnym, jest absolutną podstawą.

Angielski wciąż króluje

Określenie dokładnej liczby języków, jakimi posługują się ludzie na całym świecie jest właściwie niemożliwe. Lingwiści twierdzą jednak, że aby porozumieć się w większości miejsc, wystarczy znać ich 12. W Unii Europejskiej wśród tych najpopularniejszych wymienia się niemiecki, hiszpański, włoski i francuski – to właśnie one są najbardziej pożądane przez pracodawców. Niezmiennie króluje natomiast angielski. Jego znajomość stała się podstawą i jest wymagana na większości stanowisk pracy. Z powodzeniem wykorzystujemy go też podczas zagranicznych podróży czy przy okazji zawierania znajomości z obcokrajowcami. Z analiz językoznawców wynika, że co drugi mieszkaniec globu biegle mówi przynajmniej w dwóch językach. W naszym kraju niestety nie jest już tak kolorowo – czas to zmienić!

Zaufaj sprawdzonym metodom

Znajomość języków obcych otwiera mnóstwo możliwości. Tylko od czego zacząć naukę? Sposobów jest wiele. Wszystko zależy od naszych predyspozycji. Podstawą jest chęć do nauki, motywacja do wyjścia z domu oraz pokonanie strachu przed obcowaniem z językiem obcym. Należy słuchać, oglądać, czytać i przede wszystkim mówić. Jedną z najpopularniejszych metod nauki języka angielskiego jest ta wprowadzona przez Robina Callana opierająca się na konwersacji. Stała się ona podstawowym sposobem nauczania chociażby w częstochowskiej szkole Tarkowski, która w swojej branży z powodzeniem funkcjonuje od wielu lat. Callan Częstochowa (http://tarkowski.edu.pl/) jest jednak nieco zmodyfikowany – nowocześniejszy i dopasowany do dzisiejszych potrzeb. Dzięki temu proces trenowania umiejętności językowych jest dużo naturalniejszy. Nie wierzycie? Przekonacie się o tym na własnym… języku!

Dodaj komentarz

Previous post Zapalenie ucha u psa – leczenie
Next post Hybrydowe kontrowersje