pexels-photo-78824Jesteś leniuchem i Twój pies uprawia ten sam styl życia, co Ty? Nawet jeśli zwierzak lubi się piecuszyć, ciągłe siedzenie w domu nie jest dla niego dobre. Dlatego zadbaj o kondycję swojego psa, a przy tym sam skorzystaj na nowym trybie życia.

Nawet jeśli specjalnie przygarnąłeś pieska, który z natury jest leniuchem, spacery nie mogą przypominać wyłącznie wychodzenia do toalety. Pies, poza załatwieniem spraw fizjologicznych, powinien mieć czas na obwąchanie terenu, pobieganie, a może także zapoznanie się z lokalnymi psami.

Dowiedz się o wychowaniu i pielęgnacji psów: http://lajf-stajl.pl/dwa-psy-w-domu-co-robic/

Co, jeśli Twój pies jest leniwy, bo wie, że i tak nie wyjdzie częściej niż może i dlatego już o to nie prosi? Widzisz, że Twój ukochany pupil tyje? Zwierzaki nie tyją wyłącznie z powodu braku ruchu ale i … z powodu depresji. Ruch to dla psów naturalna aktywność, do której psiaki wcale nie muszą się zmuszać. Oczywiście, że będzie to inna aktywność, w zależności od pieska. Niemniej, ruch jest ważny!

Pies, aby czuć pełnię szczęścia, powinien móc się wybiegać choćby raz dziennie. Jeśli mieszkasz na wsi, świetnie. Zabierz pupila do lasu i biegaj razem z nim. Mały ma tendencję do uciekania? Może masz na placu przestrzeń, którą możesz odpowiednio wygospodarować. Brama, przez którą pies nie ucieknie załatwi sprawę. Jeśli masz problem z ogrodzeniem, może warto zbudować specjalny wyciąg, do którego przypniesz smycz, a Twój pies będzie mógł biegać ile mu się podoba.

Dowiedz się więcej o karmach bez zbóż:

oraz przeczytaj poradnik o korzyściach stosowania karm bezzbożowych:

 

Mieszkacie w mieście? W takim razie z pewnością macie w pobliżu jakiś park. Czasem przy osiedlach znajdują się specjalne wybiegi dla psów. Jako mieszkaniec osiedla, możesz o taki wybieg zawalczyć, podpisując odpowiednie pismo. Jeśli odpowiednia ilość mieszkańców także wyrazi chęć na budowę ogrodzonego miejsca dla psów, bardzo możliwe, że Wam się uda. Pamiętaj też, że zawsze możesz zabrać pupila poza miasto. Czasem to tylko 30 minut drogi, a zarówno Ty, jak i Twój pupil, będziecie mogli odpocząć od miejskiego zgiełku.

Dodaj komentarz

Previous post Muzyka klubowa jako styl życia?
Next post Jak zwiększyć popularność bloga?