couple-731890_640

Zaburzenia erekcji, chociaż dotykają wielu mężczyzn, wciąż stanowią powód do wstydu – panowie rzadko przyznają się do problemu przed partnerką, jeszcze rzadziej decydują się skonsultować kłopot z lekarzem. Czym właściwie są kłopoty ze wzwodem, jak je leczyć i w jaki sposób można zminimalizować ich skutki?

Czym są zaburzenia erekcji?

Zaburzenie erekcji to stała albo nawracająca co jakiś czas niemożność osiągnięcia lub/oraz utrzymania erekcji przez okres czasu wymagany do odbycia stosunku seksualnego. Pod względem diagnostycznym, o zaburzeniu mówi się wtedy, kiedy ta niemożność występuje w 25% podejmowanych prób seksualnych.

W tym samym miejscu warto podkreślić, że o zaburzeniach nie ma mowy w przypadku starszych mężczyzn. Po 60. trudniej osiągnąć erekcję, trwa to zazwyczaj dłużej a i tak nie każdy stosunek kończy się wytryskiem. Występuje też mniejsza ochota na seks. Ta zmiana seksualnego tempa to całkowicie normalny objaw starzenia się organizmu.

Z drugiej strony zaburzenia coraz częściej dotykają coraz młodszych mężczyzn.

Jakie mogą być przyczyny zaburzeń? 

Zdarza się, że brak erekcji to objaw choroby serca, miażdżycy, cukrzycy lub zaburzeń hormonalnych albo przyczyna stosowania używek czy zażywania niektórych leków. Równie dobrze za zaburzenia może jednak odpowiadać stres, długotrwałe zmęczenie, problemy w związku (zdrada, ochłodzenie uczuć, brak zaufania), niewłaściwe reakcje ze strony partnerki w czasie stosunku, depresje, fobie, kompleksy, złe doświadczenia seksualne itd.

Przyczyn jest wiele i w zależności od ich ustalenia można rozpocząć leczenie. Dlatego tak ważne jest udanie się z często nawracającym problemem do lekarza.

Suplementy na pomoc

Zaburzenia erekcji może wyleczyć zabieg, psychoterapia lub stosowanie odpowiednich leków. Wszystko zależy od ustalenia wymienionej wcześniej przyczyny. Poza leczeniem właściwym można jednak skorzystać ze środków wzmacniających libido dostępnych bez recepty. Najlepsze rozwiązanie stanowią suplementy diety. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na to, czy posiadają wszystkie wymagane certyfikaty oraz jaki jest ich skład. Dla przykładu PeniStim to środek, którego bazę stanowią całkowicie naturalne składniki m.in. L-arginina, pestki dyni oraz żeń szeń. W efekcie preparat jest całkowicie bezpieczny, a przy tym niezwykle skutecznie powoduje przypływ witalności i energii seksualnej. Z pełnym składem i opisem produktu można się zapoznać na stroniehttp://erozkosz.pl/penistim.

Dodaj komentarz

Previous post Dlaczego warto uczyć się języków obcych?
Next post Odpowiednia metoda nauczania angielskiego kluczem do sukcesu