union-jack-1027895_640

Pomimo obowiązkowych lekcji angielskiego w szkołach i na studiach w dalszym ciągu wielu młodych ludzi ma problem z porozumiewaniem się w tym języku. Co więcej, sporo osób nie znajduje motywacji do poprawy swojej wiedzy i umiejętności. Warto wiedzieć, ze nauka języków obcych niesie ze sobą cały szereg korzyści.

Rynek pracy a globalizacja

Rozwój przenikania się kultur sprawia, że miejsce lokalnych tradycji i obyczajów zajmuje rzeczywistość odpowiadająca obrazowi kreowanemu przez media. Ludzie z całego świata mają dzisiaj dostęp do tych samych treści w sieci, oglądają te same filmy, czytają te same książki i ulegają tym samym trendom. Zjawisko podróżowania, a nawet pracy i studiów w innych krajach dotyczy coraz większej części społeczeństwa. W lokalne rynki pracy coraz chętniej inwestują międzynarodowe marki. Termin „globalna wioska” odnoszący się do teorii komunikowania wyjątkowo trafnie określa dzisiejszą sytuację na rynku: bariery czasowe i przestrzenne są obalane, ludzie mogą komunikować się ze sobą łatwo i na szeroką skalę. Te nowe możliwości generują jednak kolejne wymagania: aby móc w pełni korzystać z zalet globalizacji konieczna jest m.in. znajomość języka umożliwiającego wszelkiego rodzaju komunikację.

Polski rynek pracy już od dawna uległ ekspansji zagranicznych marek. Dodatkowo rosnąca z roku na rok liczba turystów w większych miastach przyczyniła się do rozwoju branż rozrywkowej i gastronomicznej. Z tych powodów, nawet szukając pracy na stanowisku kelnera, animatora czy sprzedawcy, rekruterzy wymagają doskonałej znajomości języka angielskiego. Nabywając umiejętność komunikatywnego porozumiewania z zagranicznymi klientami można znacznie poprawić swoją sytuację na rynku pracy. Na wyższych i bardziej odpowiedzialnych stanowiskach można nawet liczyć na nieco wyższe zarobki.

Lepsze życie

Turyści licznie odwiedzają nasz kraj, z drugiej strony my też coraz częściej podróżujemy. Umiejętność porozumiewania się z lokalnymi mieszkańcami, obsługą hotelu czy sprzedawcami to podstawowa kwestia, bez której nawet zwykłe zakupy mogą przysporzyć trudności. Można też bez problemu podróżować na własną rękę, bez konieczności biegania za przewodnikiem. To doskonałe rozwiązanie dla ludzi ceniących sobie wolność i niezależność.

Zarówno w podróżach, jak i w codziennym życiu, znajomość języka obcego skutecznie podnosi pewność siebie. W dodatku każdy mały komunikacyjny sukces cieszy i motywuje do dalszej nauki. Jednymi z ważniejszych korzyści jest otwarcie się na ludzi, samopoznanie i poszerzanie wiedzy – możliwość czytania specjalistycznych treści i artykułów pozwalają na aktualizację informacji i umiejętności oraz śledzenie zachodnich trendów i inspiracji.

Jak się uczyć?

Decydując się na naukę języka obcego istotną kwestią pozostaje wybór najlepszej metody. Warto zwrócić uwagę na metodę bezpośrednią, która polega na nauce teorii idącej w parze z praktyką już od pierwszej godziny zajęć. Lekcje prowadzone w małych grupach w towarzystwie wykwalifikowanych lektorów oraz system powtórek pozwalają na szybkie nabywanie wiedzy, możliwość zweryfikowania postępów, a przede wszystkim umiejętność posługiwania się językiem na co dzień. Metodę bezpośrednią, popularnie zwaną Callanem, uznaje się za wyjątkowo prosty, przyjemny i szybki sposób nauki lub poprawy swoich umiejętności bez względu na wiek czy wykształcenie.

Dodaj komentarz

Previous post Zakup odpowiednich półbutów
Next post Wstydliwy problem mężczyzn