W końcu powoli odchodzą mrozy, dni stają się coraz dłuższe i coraz więcej czasu możemy spędzać na świeżym powietrzu. Każdy kto posiada ogród wie, że wiosna to też czas porządków – pora na pozbycie się zeschniętych krzewów, zgarnięcia starych liści i oczywiście przyszykowania grządek pod kwiaty i inne plony. Potrzebne do tego są odpowiednie narzędzia, tylko gdzie to wszystko składować? Tak żeby nie zagracało np. garażu? Odpowiedź jest prosta! Składzik na narzędzia. 

Dlaczego warto zdecydować się na taką konstrukcję? 

Budowa domku na narzędzia nie jest bardzo skomplikowana, a dzięki niej w naszym ogrodzie na zawsze zapanuje porządek. Koniec z narzędziami walającymi się po podwórku czy w garażu! Taki domek to też idealne miejsce, aby zimą przechować ogrodowe meble. Jak więc zabrać się za stawianie tej konstrukcji? Najpierw przemyślmy to jaki duży ma być i co musi się w nim zmieścić, ale weźmy pod uwagę fakt, że z czasem zaczniemy gromadzić coraz więcej rzeczy, a dostęp do nich musi być łatwy. Wiemy już jakie wymiary, a jakie materiały? Popularne i wytrzymałe są domki na narzędzia wykonane z takiego materiału jak blacha trapezowa https://glinmet.pl/ . Dlaczego? Bo materiał ten nie jest drogi, ale jest wytrzymały. No i nie ma wymaga sezonowej konserwacji tak jak drewno, decydując się na blachę, wystarczy wybrać taką z powłoką antykorozyjną. 

Co na dach? 

Składzik w ogrodzie to konstrukcja dość lekka, dach więc nie może być wykonany z ciężkich materiałów, ponieważ mógłby się zawalić! Weźmy pod uwagę to, że domek będzie narażony nie tylko na opadu deszczu, ale też zimą może zalegać na nim śnieg, który jest ciężki. Pokrycie musi być lekkie, więc co wybrać? Odpowiedź to blacha trapezowa na dach! Jest lekka i odporna nie tylko na działanie czynników atmosferycznych, ale też na uszkodzenia. Co jeszcze możemy o niej napisać? Dostępna jest w wielu wzorach i kolorach, pokryta różnymi powłokami (matowa, w połysku czy może drewnopodobna?). Bez trudu uda się wybrać taką, która będzie pasować do naszego ogrodu. 


Dodaj komentarz

Previous post Co zrobić z nadwyżką materiałów budowlanych?
Next post Jak ocieplić mieszkanie od środka?