Po każdej budowie czy remoncie nieraz zdarza się tak, że część wcześniej zakupionych materiałów zostaje niewykorzystana. Jeżeli wcześniej odpowiednio się zabezpieczymy i umówimy w markecie czy hurtowni, to bez problemu zwrócimy nadprogramowy materiał. Co w przypadku kiedy zwrot jest niemożliwy? Podpowiemy poniżej!

Cegła w ogrodzie

Jeżeli zostanie nam nadwyżka cegły, możemy użyć jej w ogrodzie i zbudować wiele różnych rzeczy. Wszystko zależy od tego jak dużo materiału mamy na stanie, możemy stworzyć wiele elementów architektury oraz detali w naszym ogrodzie. Możemy np. postawić ceglany grill, który będzie też niemałą ozdobą ogrodu. Cegła jest przecież ponadczasowa i materiał ten nigdy nie wyjdzie z mody, do tego jest bardzo trwały i można powiedzieć, że wielokrotnego użytku. Kiedy z jakichś powodów zdecydujemy się na rozbiórkę grilla, to z powodzeniem możemy użyć cegły to stworzenia czegoś innego. Czego? To już zależy od naszej wyobraźni. Ozdobna studnia, murek czy ścieżka. 

Blacha czy blachodachówka 

Choć zakup tych materiałów jest zawsze dokładnie przemyślany oraz wyliczony, to i tu może się zdarzyć, że zostanie kilka arkuszy. Jeżeli zwrot jest niemożliwy lub po prostu się nie opłaca, bo jak wiadomo zarówno blacha trapezowa jaki i blachodachówka, to tanie materiały. Można więc śmiało wykorzystać je w naszym ogrodzie! Może w altance? Chyba każdy posiadacz domu z ogrodem marzy o takim miejscu? Latem można tam spędzać czas, w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Zimą jest to idealne miejsce do przechowywania różnych rzeczy z ogrodu. Jak więc można wykorzystać blachę https://glinmet.pl/ w takiej budowli? Oczywiście jako zadaszenie! Altana to bardzo lekka konstrukcja, dlatego pokrycie dachowe też musi być lekkie, aby zbytnio jej nie obciążać. Musi też być wytrzymałe, bo przecież narażone jest na opady oraz inne uszkodzenia. Dlatego blacha trapezowa czy blachodachówka, sprawdzą się idealnie. Do tego będą pasować do architektury całego terenu, bo przecież wykorzystamy ten materiał, który został z krycia dachu czy elewacji budynku na posesji. 


Dodaj komentarz

Previous post Najlepsze pokrycia dachowe dla oszczędnych
Next post Wiosenne porządki w ogrodzie