charles-1189308-unsplash (1)

Mieszkając w bloku lub kamienicy często nie możemy liczyć na docieplenie lokalu od zewnątrz. W takiej sytuacji wiele osób decyduje się na termoizolacją od środka, dzięki czemu zmniejszają się koszty zużycia energii w czasie zimy, a latem skutki upałów są mniej odczuwalne.

Czym najlepiej docieplić swoje mieszkanie od wewnątrz? Na jakie koszty trzeba się przygotować? Gdzie znaleźć profesjonalną ekipę od dociepleń? W tym tekście zdradzimy sposoby na docieplenie mieszkania oraz podpowiemy, gdzie szukać fachowców, którzy zrobią to za nas.

Sposoby na docieplenie mieszkania od środka

Do termoizolacji mieszkania od środka używa się specjalistycznej wełny szklanej, która izoluje lokum od chłodu płynącego z zewnątrz. Poza tym potrzebne nam będą: płyty karton-gips, paroizolacja, folia, dwustronna taśma klejąca, klej i gips.

Jednak mimo łatwości w wykonaniu samodzielnie ocieplenia, najlepiej zamówić do tego fachowców, gdyż sami możemy popełnić wiele błędów które sprawią, że całą pracę trzeba będzie wykonać od początku.

Na jakie koszty musisz się przygotować?

Najdroższe są materiały potrzebne do samego docieplania, czyli w tym przypadku wełna szklana i mineralna oraz płyty karton-gips. Jeżeli zdecydujemy się na termoizolację od środka, musimy wziąć pod uwagę straty na przestrzeni w pokojach, które będziemy ocieplać. Poza tym finalna cena docieplenia zależy także od ekipy budowanej, którą wynajmiemy.

Podsumowując, koszty ocieplenia mieszkania od środka wahają się w granicach 100-120 zł za metr kwadratowy plus koszty robocizny, które zależne są od doświadczenia, popularności i wielkości firmy, którą w tym celu zatrudnimy.

Gdzie znaleźć profesjonalnych fachowców do docieplenia mieszkania?

Najlepsze docieplenia budynków Częstochowa to przedsiębiorstwo, którym zaufało już tysiące klientów. Wyróżnia ich przede wszystkim szybki czas realizacji zleceń, niskie ceny i wysoka jakość świadczonych usług.

Jednym słowem, termoizolacja Częstochowa https://termobud.com.pl/ to najlepszy wybór. Możesz mieć pewność, że z ich pomocą Twoje mieszkanie zostanie docieplone w cenie adekwatnej do jakości.

Dodaj komentarz

Previous post Wiosenne porządki w ogrodzie
Next post Kiedy warto wybrać blachodachówkę?