ciezarowki
TomTom (TOM2) wprowadza nowy TRUCKER 6000 – przenośne urządzenie nawigacyjne przeznaczone dla kierowców ciężarówek. TomTom TRUCKER wyznacza optymalne trasy, gdyż zawiera mapy dostosowane do określonego typu samochodów ciężarowych, biorąc pod uwagę gabaryty, wagę, rodzaj ładunku oraz prędkość.

Dzięki wielokrotnie wyróżnianej usłudze TomTom Traffic i zaawansowanym mapom, kierowcy uzyskują informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym.

TomTom TRUCKER ostrzega o fotoradarach oraz utrudnieniach w ruchu występujących na trasie (informacje są wyświetlane na pasku w urządzeniu). Dzięki tej usłudze, kierowcy otrzymują informacje dotyczące lokalizacji fotoradarów oraz długość korków.

„Najważniejszą rzeczą dla kierowców ciężarówek jest dostarczenie ładunku w określonym terminie.
Z myślą o tych potrzebach zaprojektowaliśmy nowy TomTom TRUCKER z planowaniem tras przeznaczonym dla ciężkich pojazdów oraz światowej klasy usługami TomTom Traffic. Pozwalają one być tak efektywnym, jak to tylko możliwe w ograniczonym czasie przeznaczonym na prowadzenia pojazdu. To wszystko jest częścią naszej misji, w ramach której zapewniamy możliwość dotarcia tam, gdzie chcą nasi użytkownicy, jak szybciej” – komentuje Corinne Vigreux, współzałożycielka i dyrektor zarządzający TomTom Consumer.

Aby uniknąć wszelkich utrudnień, TomTom TRUCKER 6000 został wprowadzony wraz z dożywotnimi aktualizacjami map – usługa nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Dzięki temu, kierowcy mogą zawsze jeździć z najnowszymi mapami, aktualizowanymi cztery razy w roku. Urządzenie zawiera również takie funkcje, jak Advance Lane Guidance, który klarownie wskazuje właściwy pas ruchu podczas dojazdu do skrzyżowania, a także Speak & Go umożliwiającą kierowcy wygodne sterowanie urządzeniem za pomocą głosu.

Urządzenie wyposażono w 6-calowy, interaktywny ekran dostosowany do obsługi gestami (jak w przypadku smartfonów) oraz w uchwyt magnetyczny Click & Go, by kierowca mógł łatwo I wygodnie zdejmować oraz zakładać nawigację.

TomTom TRUCKER może być także używany w samochodach osobowych.

Nawigacja TomTom TRUCKER 6000 będzie dostępna w sklepach oraz w sprzedaży internetowej na stronie TomTom w drugim tygodniu czerwca. Sugerowana cena detaliczna to 399 Euro.

Dodaj komentarz

Previous post Ruszył konkurs fotograficzny „Bocian nasz”
Next post Carrefour rozpoczyna główny etap rozbudowy Galerii Morena