image_gallery„Creative Women, Creative Economies” to hasło 25. Światowego Szczytu Kobiet, czyli najważniejszego i największego forum ekonomicznego kobiet, zwanego „kobiecym Davos”. Liderki z różnych dziedzin życia społecznego – biznesu, polityki, kultury i organizacji pozarządowych dyskutowały o wzrastającej roli kobiet w globalnej gospodarce. W spotkaniu, które odbyło się w dniach 14-16 maja 2015 r. w brazylijskim Sao Paulo, wzięło udział ok. 1000 uczestniczek.

W centralnej cześci zdjęcia wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. edukacji i informacji finansowej Izabela Leszczyna wśród innych delegatek na szczyt

Członkiem polskiej delegacji, której przewodniczyła prof. Małgorzata Fuszara, pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania, była m.in. wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. edukacji i informacji finansowej Izabela Leszczyna. Wraz z innymi przedstawicielkami polskiego rządu (minister Małgorzatą Fuszarą, minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzatą Omilanowską, wiceminister pracy i polityki społecznej Elżbietą Seredyn oraz wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwoną Wendel) minister Leszczyna wzięła udział w obradach Ministerialnego Okrągłego Stołu, dotyczącego roli kobiet w kształtowaniu światowego rozwoju gospodarczego.

Szczyt był okazją do spotkań z przedstawicielkami biznesu, stowarzyszeń i organizacji działających na rzecz kobiet oraz polityków i ekspertów z dziedzin takich jak równouprawnienie i innowacyjność oraz finanse, gospodarka czy edukacja. Wiceszefowa resortu finansów podczas rozmów (m.in. z ministrem finansów Brazylii) przedstawiała możliwości inwestycji w Polsce. Zaznaczyła, że Polska jest stabilnym krajem o bezpiecznych finansach publicznych i jedynym, który w 2009 r. uniknął recesji, podczas gdy inne kraje Unii Europejskiej pogrążały się w kryzysie. Izabela Leszczyna przekonywała, że nasz kraj jest największą i najsilniejszą gospodarką w regionie.

Przyszłoroczny szczyt Światowy Szczyt Kobiet odbędzie się w Polsce.

Dodaj komentarz

Previous post Audyt ważny dla startupów
Next post Dzieci lubiące wizyty u dentysty? To możliwe.