Więźba dachowa i materiał na zadaszenie idą ze sobą w parze. Dlatego w tym artykule poznasz rekomendowane więźby dachowe i poszycia, dzięki którym zadaszenie Twojego przyszłego domu lub innego budynku, będzie wykonane perfekcyjnie w każdym calu.

Przygotowując szereg poradników budowlanych i artykułów branżowych, wiemy które poszycia lub więźby dachowe są najpopularniejsze. Znamy także rankingi, z których wynika, jaki materiał na dach jest tańszy, który ma najdłuższą gwarancję, a jaki inny typ poszycia jest odporny na przykład na rdzewienie. Dlatego przygotowanie tego zestawienia rekomendowanych więźb dachowych i dachów to dla nas bułka z masłem. Poniżej zobaczysz efekty naszej pracy.

Rekomendowane więźby dachowe

Najpopularniejsze i równocześnie najszybsze w montażu stają się więźby z wiązarów kratownicowych. Na czym polega ich projekt i jak się je montuje? Na samym początku warto zwrócić uwagę na drewno, które wymagane jest do skonstruowania więźby. Bale powinny zostać poddane suszeniu komorowemu, a następnie wystrugane z czterech stron. To bardzo istotne, ponieważ drewno przygotowane do więźby w taki sposób jest bezpieczne z uwagi na jego odporność.

Bale nie zajmą się płomieniami ani też nie wpłyną na nie, w żaden sposób czynniki biologiczne. Co jeszcze wyróżnia ten typ więźby? Powstaje w około 1-2 dni, dzięki czemu możemy nieco przyspieszyć budowę domu. A jak się ją konstruuje? Tajemnicą jest sposób łączenia poszczególnych bali drewnianych. Odbywa się to za pomocą spajania drzewa wiązarami kratownicowymi. Pamiętajmy jednak, że tego typu prace powinien wykonywać doświadczony i profesjonalny dekarz.

Najlepsze pokrycia dachowe – inwestuj!

Jeśli wiemy już, jakie są tendencje w przypadku więźb dachowych i jakie rozwiązania się rekomendowane, nadeszła pora na wybór materiału na zadaszenie. A ten jest ogromny i każdy spośród dostępnych pokryć, znajdzie swoje wymarzone – blacha trapezowa, blachodachówka lub dachówka ceramiczna.

Jednak to nie wszystko. Dlaczego? Materiał, jaki położymy na dach, zależy od tego jak mocna jest nasza więźba dachowa. Fachowcy jednoznacznie stwierdzają, że najlepszym i najbardziej opłacalnym poszycie jest blachodachówka. Możemy wybrać tę w arkuszach lub modułach, na przykład na stronie Glinmet.

Dodaj komentarz

Previous post Sucha zabudowa wnętrz, czyli płyty do zadań specjalnych
Next post Ocieplenie poddasza metodą lekką-mokrą